Jump to content

Obsada Akwarium


Recommended Posts

Mam akwarium o wymiarach 55/33/25(wysokość). Wiem że brzanki sumatrzańskie potrzebują przestrzeni do pływania. W zoologicznym Pan mi powiedział że ze względu na długie akwarium jak na ten litraż mogę mieć 15 tych ryb. Wszędzie czytam że to o wiele za dużo. Jakie jest wasze zdanie ?Drugie pytanie odnośnie raków. Posiadam raki cpo. Czy raczyca z jajami może przebywać w kotniku z małymi rybkami ? (chodzi dokładnie o rozbory espei,klinowe). Akwarysta powiedział że większość małych raczków powinno sobie poradzić. Trochę mnie to zdziwiło bo kolega mówi całkiem co innego. Stad postanowiłem zapytać tutaj o radę. Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi,

Link to comment
Share on other sites

Głupot o brzankach ten Pan z zoologicznego Ci nagadał. Masz akwarium niecałe 40 litrów. Można dobrać do tej objętości ryby ,ale nie takie. Druga sprawa to to jaką woda dysponujesz bo litraż to nie wszystko. Napisz to coś doradzimy wtedy bo nie ma co gdybać.

Na drugie pytanie nie odpowiem bo nie mam doświadczenia ani z rakami ,ani z kotnikami.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

ze względu na długie akwarium jak na ten litraż
Wyobraź sobie nawet 10(czyli rozsądne minimum u gatunków stadnych) sztuk 6-centymetrowych, krępych, aktywnych ryb w swoim akwarium.

 

Dla ryb stadnych i aktywnych licz długość akwarium = ~15-20 długości ryby. W krótkich akwariach tylko to zamula i potem akwarysta miesza z obsadą, bo wydaje mu się, że ma nudno.

 

Jeśli chcesz odchować raki, to zrób to w osobnym akwarium. Nie rosną na tyle szybko, by opłacalnym było trzymanie w zbiorniku 'kotnika' ;)

Link to comment
Share on other sites

Z tym kotnikiem wprowadziłem w błąd. Chodziło mi o drugie akwarium w którym są rozbory ;) Raczki muszą być same ? Żeby je odchować ?

 

Co do pierwszej odpowiedzi. Z moich obliczeń wynika że mam akwarium 45l chyba że nie liczysz jaką objętość zajmuje żwir rośliny itd. Woda ? Jeśli chodzi o ph to nie wiem ;) A jeśli chodzi o coś innego to nie wiem o co.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...