Skocz do zawartości

Paletki Mateuszów


Deadmau5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, piteros napisał:

Piękne akwarium.

Karmisz sercem w miksie?

Kiedyś miałem turkusy i gdzieś wyczytałem że nie powinno karmić się mięsem. Robiłem tak zwany shrimp mix (czy jakoś tak).

Ale palety zapowiadają się wystrzałowo.

Jak były młode to karmiłem głównie mixem z serc plus artemia, suche i mix z krewetek i dorsza.Teraz już odchodzę od serc na rzecz innych pokarmów. Zdania są podzielone co do serc, też byłem zainteresowany tematem ale nie przekonała mnie ani jedna ani druga strona. Wszędzie tylko teoretyczne wypowiedzi, faktów zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem swoją biblioteczkę i znalazłem. Gość się nazywa Ad Konings: ichtiolog itd. A co najważniejsze miłośnik i znawca pielęgnic.

I właśnie w jego książce o pielęgnicach wyczytałem że ryby po prostu nie trawią tłuszczu zwierząt ciepłokrwistych i odkłada się on w wątrobie ryby.

W tej książce jest właśnie przepis na shrimp-mix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle też wiem,tylko tak naprawdę dzieje są dowody? Dlaczego nikt nie zrobił sekcji ryby karmionej sercami i takiej która serc nie widziała na oczy ? Po drugie myślę że wrzucanie wszystkich ryb do jednego worka też jest błędem. Są ryby które które jedzą mięso zwierząt ciepło krwistych np. rekiny czy sumy. Jeśli chodzi o dyski to chodowcy już od wielu lat stosują serca i skutków złych nie ma, przynajmniej się nie spotkałem.Temat obgadywałem już niejednokrotnie z ludźmi i nikt nie potrafił pokazać mi dowodów,wszystko opiera się właśnie tylko na zdaniu że ryby nie trawią tłuszczu zwierząt stałocieplnych i nic więcej .ale na jakich rybach to sprawdzono? Tak jak już wcześniej pisałem nie przekonuje mnie ani jedna ani druga strona. Ja karmiłem sercem ale nie samym bo  też krewetki, dorsz, różne suche granulaty, płatki, spiruliną, artrmią, doniczkowcem, larwą komara itd. więc dietę mają urozmaiconą.Jak masz jakieś opracowania,jakieś dowody to chętnie poczytam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zaznaczyć problem ale jeżeli znasz temat to nie ma sprawy. Twoje ryby i Twój wybór.

Konings to znawca pielęgnic, więc przyjąłem że opiera swój artykuł o istniejące badania.

Będę Ci kibicował. Pielęgnice a w szczególności paletki to moje ulubione rybki.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Konings ,,Pielęgnice moja pasja".

Tak jak pisałem, z racji wykształcenia i autorytetu autora, nie szukałem opracowań naukowych które udowadniają Jego twierdzenia. Przyjąłem to jak to się mówi ,, z dobrobytem inwentarza". Są na końcu książki przypisy, ale mnie to nie za bardzo interesowało.

Wyszedłem z założenia że gość ma rację bo się po prostu na tym zna i za Jego radą wykluczyłem tłuszcze zwierząt stałocieplnych.

 Jeżeli w naturze odżywiają się bezkręgowcami i owadami to ma to dla mnie sens.

Ale tak jak pisałem wcześniej, chciałem tylko zaznaczyć problem, w żadnym razie pouczać kogokolwiek.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natrafiłem kiedyś tylko na testy na łososiach ale nie było tam żadnych konkretów,nie pisało jakim mięsem były karmione ani jak długo itd. Dla mnie to za mało. Po za tym ile jest tłuszczu w sercach? Bardzo mały procent? Tak owszem paletki w naturze nie mają takiej diety ale też nie mają szpinaku czosnku krewetek a też je dajemy. Serce stosowane jest przez chyba większość paleciarzy już od wielu lat więc myślę że jak by było takie nie dobre dla tych ryb to byłoby to widoczne przez te lata. Zresztą uważam że serce jako jeden z wielu pokarmów , nie samo. Pytałem o książkę bo myślałem że są tam jakieś konkrety które w końcu wyjaśniły by ten kontrowersyjny trmat. A i obserwowałem temat na jednym z forum gdzie gość rozmnożył dyski które od małego żyły na detrytusie i chyba jakimiś robaczkami dokarmiał bo chciał naturalnie jak w Amazonce. I wiesz ile przeżyło? Jak wyglądały w ogóle te ryby? Tragedia. Więc nie jest to tez dobre rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...