Skocz do zawartości

Obsada 400l


Mikail
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DavyJones - 20 x 4 x 5 = 400,

michal_n:
1. skąd wiesz że sobie nie zakłócają?
2. 400 a 530l to spora różnica, dodatkowo bardziej istotne są tutaj wymiary które Mikail ma nie najlepsze.

mrkojiro - akara pomarańczowopłetwa zazwyczaj jest rybą agresywną i terytorialną, pawiooka uchodzi za spokojną (ale to olbrzym, z olbrzymim apetytem i przemianą materii).

mikail - Olbrzymie akwarium to na pewno nie 400l, nawet 800l baniaka nie nazwałbym olbrzymem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... Więc niech będzie akwarium 200x60x60 (720l)  :) Czy może być w takim razie:

 

2 lub 3 pielegnice niebieskoluskie

Duszek

Pyszczaki ok 5 może wiecej...

i stadko gurami mozaikowych

i może Clarias batrachus (Common Walking Catfish)

 

:D

 

Co o tym myślicie :)

Edytowane przez Mikail
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Rozkopuje podłoże, niszcząc przy tym rośliny. Terytorialna, agresywna, szczególnie w okresie tarła i opieki nad potomstwem. Może przebywać z innymi, odpowiednio dużymi i silnymi gatunkami, ale lepiej hodować oddzielnie jedną parę".

W 720l swego czasu widziałem parkę Parachromis dovii ( i nic poza tym! ) ale nie wiem czy 200x60 to wystarczające wymiary dna, dodatkowo ta ryba to istny ,,potwór" i z całą odpowiedzialnością Ci ją odradzam (jak zresztą wszelkie inne duże pielęgnice (na początek))

Ja jestem zwolennikiem trzymania większej ilości, spokojnych i mniejszych ryb w sporych baniakach. Wtedy można dać im naprawdę komfortowe warunki. Takie dovii, niebieskołuskie czy pawice w takich baniakach odbijają się od szyb...

Edytowane przez AkwarystaArtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_n:

1. skąd wiesz że sobie nie zakłócają?

2. 400 a 530l to spora różnica, dodatkowo bardziej istotne są tutaj wymiary które Mikail ma nie najlepsze.

 

ad 1 bo zanim kupiłem te ryby to czytałem :) i to nie tylko literaturę akwarystyczna ale miedzy innymi stricte naukową na temat funkcjonowania narządu elektrycznego tych ryb oraz z obserwacji. Pływając 2-3 cm od siebie oba potrafią znaleźć pojedynczego tubifeksa lub nawet (co trudniejsze bo nie ma "własnego" prądu - granulkę suchego pokarmu wielkości ok 1,5 mm (wyjadają żarcie paletkom). 

ad 2 jak rozumiem popierasz moje stwierdzenie, że 400 litrów to trochę mało na ducha... dziękuję.. 

 

A teraz ad meritum:

 

chętnie pomożemy z obsadą ale jest mały kłopot. KOlejność jest taka:

1. jaką masz / możesz mieć wodę

2. czy chcesz ja preparować podnosząc koszty i narażając się na kłopoty (osmoza, żywice jonowymienne, dodatki zatwardzające lub zmiękczające wodę ewentulanie zmieniające pH

3. wielkość ostateczna zbiornika (to jednak spora różnica pomiędzy tymi dwoma które podałeś. 400 l to raczej średnie akwarium na granicy trzymania większych ryb, ja w takich akwariach to raczej wolę więcej sztuk/gatunków drobniejszych ryb trzymać. Teraz uruchomiłem zbiornik ok 240 l i największe ryby tam to piskorki Kuhli i prętniki karłowate... Pamiętaj, że duże ryby w 400l będą wyglądać znacznie gorzej (mniej naturalnie) niż małe/ średnie ryby... no i oczywiście bedzie trudniej o to dbać... co do wymiarów to oczywiście im większe tym lepiej ale im większa głębokość tym większy kłopot z roślinami, wyższa cena oswietlenia wyjściowo i wyższy rachunek za prąd. Z mocnym światłem w głębokim akwarium często są problemy bo górą glon a dołem za ciemno..... oczywiście trudniej też jest sprzątać... 50 cm to fajna wysokość, powyżej to bym raczej dla skalarów i palet sugerował no i do smoków takich jak pawiookie itp... które po prostu głupio wyglądają w małej szklance... 

4. czy chcesz się bawić z roślinami... wbrew pozorom to wazne pytanie. odpowiedzi są następujące:

a] rośliny będą bardzo ważne, mają być ozdobą akwarium, 

b] rośliny jakies musza być ale mają sobie rosnąć i nie będę dostosowywał akwarium do nich ale będę o nie dbał

c] rośliny mogą być lub nie, posadzę coś i albo będzie rosło albo nie

d] roślin może nie byc

e] nie chcę roślin wcale... 

pamiętaj im wyżej na liście tym drożej, i trudniej.... pod prawie każdym względem 

 

5. im mniejsza obsada i im lepiej do siebie pasująca tym łatwiejsze do prowadzenia akwarium, mniej chorób, więcej radości... wierz nam... każdy z nas chce mieć kolejne akwarium na ryby których nie da się wpuścić do tego co już mamy :) Ty też tak będziesz miał i postawisz sobie kiedyś następne chyba, ze po kłopotach z tym zbiornikiem przerzucisz się na szynszyle :) 

 

daj nam znać co decydujesz to pomożemy, ja pomogę nawet jak to będą ryby z różnych środowisk byle by wodę podobną potrzebowały ale zawsze najłatwiej jest dobrać biotop :) do czego serdecznie namawiam :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1

 

pH - 7,6

GH - 14

KH - 12

 

Ad2

 

Nie...:)

 

Ad3

 

200x60x60 - największy rozmiar na jaki mogę sobie pozwolić :)

 

Ad4

 

a.

 

 

 

 

Rybki które mi się podobają:

 

Duszki

Pielęgnice Ameryki Środkowej - niektóre

Pyszczaki

Clarias batrachus (Common Walking Catfish) albo tez inne ciekawe sumiki :)

Pielęgnica Niebieskołuska

Ageneiosus inermis

Clarias fuscus

Farlowella mariaelenae

Leporacanthicus triactis

Arowana

 

Czekam też na jakieś propozycje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...