Jump to content

112l

Bodziuś
 Share

Recommended Posts

Witam.

Planuję akwa 112 82x35x40(chociaż wolałbym niższe, a dłuższe ;))l, bez zielonego szału, raczej proste roślinki typu anubias, coś na powierzchnię, wody być może jakaś żabieniczka, meszek, generalnie nie będzie to zbiornik holenderski ;))

Filtracja : Unimax 150

Z wystroju to myślałem o korzeniach, kamyczkach z odpowiednio przymocowanymi anubiasami i mchami

Podłoże: piasek kwarcowy

Co do wody, to już jest kwestia elastyczna, zaczynam zabawę z parametrami, ustalam sobie proporcje wody demineralizowanej z kranovitem, PH zbiję preparatem. :)

Jednakże mam już zaczątki obsady, a mianowicie

1. Zbrojnik pospolity

2. Otoski, ale zabijcie mnie, nie wiem, które :)
3. Bojownik

4. Dwa ocalałe gupiki

Da się to jakoś w kupę połączyć?(taaa, pytanie w czas zadane :))

Najbardziej mnie w tym męczą dwie rzeczy:

1. Temperatura (26C?)

2. ruch wody (no bojki raczej nie przepadają za jakimkolwiek większym prądem niż leciutki wodospadzik kaskady skręconej do 20% 

Jestem na etapie planowania, tak więc może tu dojść do modyfikacji :)

Za ciepło dla otosków, a jak zejdziesz niżej, to będzie za zimno dla bojownika. Gupiki nie pasują do reszty obsady - to ryby wód twardych i zasadowych, znajdź im lepiej nowy dom nim zaczniesz zbijać pH jakimkolwiek preparatem.

Czyli bojownik i gupiki szukają domu :)

Po obniżeniu parametrów (no właśnie do jakich wartości) czy mógłbym dorzucić nieco kiryskow? Gatunek z tego co pamiętam trzeba temperaturą definiować :)

I szukam jakichś rybek, które są "ciekawe", ciężko mi się też zdecydować na resztę obsady, czy może jakieś pielegniczki bądź też jakaś ławiczka. Zależy mi na komforcie zwierząt.

A i zbiornik będzie oddzielny, nie będzie to nagła zmiana parametrów. Myślałe, aby powoli zbijac parametry w bieżącym zbiorniku. Zależy mi na zdrowiu otosków, które są szczególnie wrażliwe na zmiany :)

A i czy jest jakiś sensowny sposób na zbicie PH bez użycia preparatów? I tak będę chciał barwić wodę garbnikami z korzeni, liście oraz szyszek. Ponoć te elementy są polecane dla zbiorników z rybami dennymi

Ale głupia składnia :(