Skocz do zawartości

Oświetlenie do 120 litrów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę to zrobić na cienkich rurach T5, widziałem że 100 cm oryginalne pokrywy mają takie właśnie rozwiązanie, dla mnie to też wydaje się z a dużo, ale technicznie byłoby to dla mnie najłatwiejsze rozwiązanie.

Martwi mnie właśnie ciepło, bo rury będę około 3 cm nad lustrem wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki do artykułów

Już je czytałem... i czym więcej czytam i szukam tym bardzjej nie wiem co robić.

Przeliczam, Watty, Lumeny, na cm, dm3, litry i każde przeliczenie daje zupełnie inne wyniki,

momentami tak rozbierzne, że lepiej nie mówić...

Ale dzięki za dobre chęci.

Coś czuje że skończy się na eksperymentach...

 

Pozdrawiam

Robson11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę zrobić oświetlenie do akwarium, szkło będzie nietypowe 95 cm 45 wysokie i niestety wąskie 30 cm.

Czy zainstalowanie dwóch świetlówek T5 po 39 W (85 cm) to dobry pomysł? Czy to nie za dużo ?

Oświećcie mnie proszę :D

 

Pozdrawiam

Robson

2x39 w będzie to będzie dobre oświetlenie.

Trzeba też dobrać odpowiednie świetlówki (temp. barwowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się tym że będzie za dużo bo nie będzie:) Poza tym T5 to nowoczesne świetlówki więc ciepło też powinno być mniejsze niż w T8 :) Powiem Ci szczerze że zazdroszczę Ci takiego oświetlenia :P Pamiętaj też że będziesz miał wysokie akwarium więc wskazane jest mocniejsze oświetlenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 112l akwarium ktore ma 40 cm wysokosci.oswietlenie takie jakie bylo orginalnie w pokrywie.2x18 plus odblysniki i jest ok.mam tylko zamiar zmienic swietlowki na inne o innych barwach swiatla.i tak mam je juz dlugo a z tego co wiem to swietlowki powinno sie wymieniac co roku nawet gdy jeszcze dzialaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czytałeś tyle światła to minium,oczywiście są roślinki co dają sobie radę przy mniejszym(nurzańce,anubiasy) inne też będą rosły ale już nie w takich kolorach jak trzeba np.czerwone odmiany będą ledwo żółte itp pozatym szybciej je glony łapią.

Z własnego doświadczenia powiem albo domontuj więcej światła albo będziesz się pużniej drapać po głowie :shock:

Zrobiłam na początku zakuop roślin za ok.300 zł i prawie wszystkie mi padły prosta przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie wiem co ci napisać może tak:

Jak będziesz miał za mocne oświettlenie to ci roślinki nie będą rosły i rybki będą sie żle czuły.

Jak będziesz miał za słabe oświetlenia to też nie dobrze.

Może pomyśl nad kupnem odpowiedniego oświetlenia typu bioflesh to taka świetlówka która śiewci dosyć jasno ale jest to odpowiednie światło dla rybek i roślin a akwa wygląda bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...