Skocz do zawartości

Ameryka Południowa Wody przejrzyste aranżacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje założyć akwarium o biotopie Ameryka Południowa Wody przejrzyste .Mam pytanie dotyczące aranżacji,a mianowicie skałek,głazów które były by odpowiednie do tego typu zbiornika.Pytanie tutaj do doświadczonych akwarystów.Jakie polecacie?Jakie macie u siebie?

Edytowane przez akwamania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody przejrzyste :
Strumienie spływają z wyżyn Brazylii i gór Gujany. Woda w nich jest przejrzysta czasami o niebieskawym odcieniu. Rzeki te miejscami posiadają duży przepływ, jedna najczęściej są spokojniejsze. Typowymi przejrzystymi rzekami są Rio Xingu i Rio Tocantins. Zbiornik powinien posiadać dobrą filtrację do utrzymania przejrzystej wody o umiarkowanym prądzie. Jak podłoża możemy użyć drobnego żwiru, piasku z żyźniejszym substratem pod spodem. Elementami wystroju mogą być korzenie i kilka niedużych kamieni. Temperatura powinna wynosić 24-28 oC, a Ph 6,5-7,5. Używajmy i utrzymujmy wodę miękką. Akwarium powinno być jasne i dobrze oświetlone. Do odsadzenia możemy użyć żabienic, rogatka, kabomby, pisti, hiacynta wodnego, nurzańca. Rybami powinny być kiryski, pielęgnice, pielęgniczki, bystrzyki i zbrojniki

 

Jakie skałki do takiego biotopu?

Edytowane przez akwamania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwszy raz kiedy nie dowiedziałem się tutaj kompletnie nic.

Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi nie związane z pytaniem,które chyba jest niezrozumiałe i skomplikowane.

Trzeba znaleźć jakieś inne forum na którym będzie można się czegoś dowiedzieć.

Edytowane przez akwamania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczony może nie jestem, ale dobrze i naturalnie w tym biotopie wyglądałyby skałki manten stone lub po prostu serpentynit zielony. Ewentualnie otoczaki. Lawy wulkanicznej czy bardziej wymyślnych skał tam nie widzę. Tak czy inaczej w wodach przejrzystych nie dawałbym zbyt dużo kamieni. Tam bardziej korzenie pasują.

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz napisałeś o wodach białych dlatego zapytałem może nie na temat o to jak zamierzasz uzyskać taką wodę. To już wyjasniłeś.

Co do kamieni to nie dał bym ich jeżeli ma być biotop bo zwyczajnie w tym biotopie nie występują. Tak jak wyżej napisano lepsze by były otoczaki. Ale to moje podejście do kwestii biotopowości natomiast twój zbiornik i to tobie ma się podobać.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat naszego forumowego kolegi: http://forum.superakwarium.pl/topic/46789-726l-ameryka-po%C5%82udniowa/

Inne zbiorniki z otoczakami: 

https://www.youtube.com/watch?v=F85JGBo34os

 

Jeśli kamieni ma być niewiele, a w tym biotopie chyba tak właśnie powinno być, to otoczaki pasują tu idealnie. Co najlepsze, wyglądają naturalnie, są w pełni darmowe, do znalezienia wszędzie. Nadmiar niepasujących zawsze wyrzucisz, a "firmowe" kupisz i szkoda będzie ich nie użyć. Lepiej zainwestować w jakieś zjawiskowe korzenie.

 

Co do obsady, również radzę pomyśleć nad pielęgnicami. 

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To nie pierwszy raz kiedy nie dowiedziałem się tutaj kompletnie nic.

To nie pierwszy raz, kiedy pokazujesz jakim leniem jesteś.

 

 

 

Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi nie związane z pytaniem,które chyba jest niezrozumiałe i skomplikowane. Trzeba znaleźć jakieś inne forum na którym będzie można się czegoś dowiedzieć.

Może jeszcze Ci te skałki zamówić i kupić a jak już przyjdą poukładać w akwarium? Wkleiłem Ci zdjęcia jak wyglądają skały w gujanie (co również łatwo znaleźć) i do tego przeszukujesz co można spotkać na rynku (wujek google jest tutaj pomocny) i porównujesz co Ci pasuje.

Jak jeszcze czegoś nie rozumiesz czy używanie google i choć trochę własnego rozumu jest dla Ciebie takie skomplikowane to powiedz, bo jak dla mnie Twoje pytanie było tak proste, że wystarczyła chwila zaparcia, żeby to samemu sprawdzić.

 

 

 

 

No te linki co podesłałeś dużo pomagają,o to chodziło.

Jak o to chodziło? Przecież nie masz opisane tam jak się nazywają kamienie użyte do tych aranżacji. Zmieniłeś zdanie?

 

 

 

A zobaczcie tutaj są użyte te czarne co wklejałem zdjęcie.

Mają ostre krawędzie a takie zwykle w wodach nie występują, tym bardziej w rzekach, więc wyglądają nie naturalnie i mogą ranić ryby, ale takie proste rzeczy Ty ze Swoim doświadczeniem chyba powinieneś już wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...