Skocz do zawartości

[450L] Ameryka Południowa-Projekt w trakcie realizacji.


maniek8855
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zaczęło się od tego,że miałem zmienić szafkę w obecnym zbiorniku 300L, plany jednak potoczyły się zupełnie inaczej... Będzie nowy zbiornik 450L o standardowych wymiarach 150x50x60, do projektu podchodzę dość poważnie i z rozwagą, z niczym się nie spieszę, w temacie będę sukcesywnie opisywał postępy z prac i dodawał zdjęcia, oczywiście liczę na rady, poniżej pokrótce opiszę co już mam, natomiast porcję zdjęć postaram się dodać jutro ;).

 

Podstawa: Metalowy stelaż z 8 regulowanymi nogami, obudowany płytą mdf

Akwarium: 150x50x60 (szkło 10mm przód oraz boki Opti, czekam na odbiór)

Oświetlenie: Pokrywa aluminiowa 1x led 18w i 1x led 30w z dwoma źródłami zasilania już czeka w domu

Ozdoby: Przywiozłem 7 pokaźnych korzeni z torfowiska dodatkowo sporo korzeni z obecnego zbiornika więc jest w czym    wybierać, dodatkowo liście dębu, szyszki olchy itp

Rośliny: brak lub pistia, kwestia przemyślenia

Filtracja: Planowane dwa kubełki, jeden z obecnego akwarium, drugi będę musiał dokupić

Obsada: Na pewno ryby z obecnego zbiornika czyli:

7szt Manacapuru

15szt Thayeria boehlkei

4szt Ancitrus

Być może dodam jeszcze niewielką ławicę ale to też kwestia przemyślenia

 

W ten weekend dalszy ciąg prac czyli oczyszczenie korzeni i przycięcie do odpowiednich rozmiarów, na szczęście korzenie są tonące i czyste od wszelkich zanieczyszczeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka stoi w pokoju w którym jest graciarnia, nad tym dywanikami było jeszcze kilka wykładzin ;) , docelowo będzie w salonie, a że jeszcze nie odebrałem szkła nie chciałem zagracać pomieszczeń użytkowych. Jak się uda to jutro poprzycinam korzenie, a też się przy tym zejdzie.

 

Jeszcze ma jednym zdjęciu oprócz akcentów arabskich widać nowoczesny zestaw kina domowego ;)

 

6895c020ea2cfc3fmed.jpg

Edytowane przez maniek8855
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelaż zamawiałem z ogłoszenia na olx, taniej wyszło z wysyłką niż od miejscowych specy, wykonanie wg mnie bardzo dobre więc śmiało mogę polecić wykonawcę,  zabudowę płytą ogarniałem na miejscu ;). Godzina roboty i korzenie okorowane, nie wiem, które wykorzystam, ale każdy jest tonący, na żywo prezentują się znacznie lepiej i są na prawdę duże. Oczywiście w obecnym zbiorniku 300L mam też sporo korzeni, które też zostaną wykorzystane, jest w czym wybierać i pewnie wszystkich nie da się pomieścić ;)

 

8900e87836a864b1med.jpg

0c192be7d0a810d9med.jpg

dfec54e26c560274med.jpg

87c349922a5a2a74med.jpg

788b0ee6db9d39admed.jpg

f2854b11b029098dmed.jpg

Edytowane przez maniek8855
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzonki przed samym włożeniem do akwarium będą przelane wrzątkiem z solą i dodatkowo potraktuje je parownicą, nawet żona dała pozwolenie, teraz leżą w wodzie wielkim baniaku na podwórku ;) . W weekend czas na zbieranie liści oraz szyszek póki nie ma śniegu. W dalszej kolejności zamontuje natynkowe gniazda hermetyczne na plecach szafki aby panował ład i porządek, przynajmniej na początku ;)

 

Nie bardzo jest co robić, póki nie ma szkła... W tzw międzyczasie będę musiał przenieść obecny 300L baniak w inne miejsce aby na spokojnie ustawić docelowy i bez pośpiechu zrobić aranżację.

Edytowane przez maniek8855
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zbiornik od wczoraj zalany, kilka fotek z przygotowań, kolejna porcja wieczorem ;)

 

Zbiornik ustawiony w docelowym miejscu, szafka wypoziomowana ;)

 

2e5f38a5f9bf1172med.jpg

 

Nierówna walka z korzeniami, trwała kilkanaście godzin, korzenie były trzymane w baniaku, który zamarzł do dna, wielka bryła lodu długo nie dawała za wygraną ;)

 

9aa27f2873e393c7med.jpg

15f6a23aa749031fmed.jpg

 

Akwarium do połowy zalane.

 

5301e72d3653fa53med.jpg

 

Reszta zdjęć wieczorem lub jutro ;)

Edytowane przez maniek8855
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...