Skocz do zawartości

112 l panoramiczne


suchy1947
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 112 litrów. Założone w Październiku 2015 r. Oświetlenie to świetlówki 2 x 18W, czas naświetlania 12 godzin dziennie. Filtracja Aquael Turbo Filter 500 ceramika+ gąbka. Podłoże to ziemia ogrodowa przysypana piaskiem. W akwarium woda nie jest podmieniana, jedynie dolewana. Nigdy nie były stosowane żadne nawozy. Brak instalacji Co2. Parametry wody nie były sprawdzane. Obsada to jedynie przygarnięta parka Prętników, samiec Gupika i samiec Molinezji, trochę Świderków i Zatoczków.

Twardość wody podana przez wodociągi to 243 mg CaCO3/l ( tj. 13,61 °N lub 4,86 mval/l. 

post-5568-0-08029600-1480260902_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli widzę że woda odparowała i zaczynam widzieć taflę to po prostu dolewam. Jeśli na dnie nazbiera się trochę brudu to odsysam go z wodą i dolewam. Gdybym miał jakieś problemy typu atak glonów czy zły zapach wody to podmienił bym tyle ile trzeba. Woda ma normalny zapach, kolor lekko żółty ale nie mętny, glonów w zbiorniku prawie nie ma. Nie widzę potrzeby regularnego podmieniania wody. Po co dokładać sobie pracy? Nie trzymam się sztywno zasad LT. Akwarium nie jest odkryte, rośliny nie wyrastają ponad wodę, oświetlane jest sztucznie ale ten sposób prowadzenia akwarium bardzo mi się spodobał i wybrałem z niego to co chciałem i efekt mnie zadowala. Bez Co2, nawozów, soli, ciągłego podmieniania i sprawdzania parametrów wody mam zbiornik pełen zdrowych zielonych roślin przy minimalnym nakładzie pracy i środków.

Ryb prawie nie ma ponieważ nie mam jeszcze ciekawego pomysłu na obsadę. Kiedyś pływało kilkanaście gupików. Akwarium nie ma ogrzewania ale temperatura zimą to 24-26 st. Myślę że po nowym roku kupię jeszcze kilka prętników tak żeby mieć harem 1+3 lub 2+6. 8 ryb wielkości prętnika nie spowoduje potrzeby zmiany sposobu prowadzenia zbiornika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aż szkoda wyciąć liście które mają metr długości. Próbowałem mieć rośliny pływające ale rogatek się rozpadł, gałęzatka opadła na dno, pistia zgniła a rzęsa zanikła i ta kryptokoryna to jedyne co rośnie na powierzchni i trochę rozprasza światło ale racja liście na pół szyby to już za wiele, 

W zbiorniku jest korzeń i kokos ale przez liście i mech już tego nie widać.

Edytowane przez suchy1947
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...