Skocz do zawartości

FILTR DENNY?????? CZY TO DOBRY POMYSŁ????


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich... jak w temacie mam zamiar zrobić sobie filtr denny.... pod żwir wsadzić na całym spodzie akwa ruszt i podłączyć go pod turbinę.......bedzie zasysać wodę z pod żwiru i wywalać na wierzch... koszt jakieś 200zł----- tylko czy to się w ogóle oplaca????? Jakie są plusy i jakie minusy czy ktoś mi powie????/ pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno minusem jest czyszczenie - tylko podczas restartu... Jeżeli filtr okaże się za słaby to efekt też będzie mizerny. Może lepiej wsadzić przewód grzewczy pod żwir? Podgrzewając wodę przy dnie podnosi ją wraz z mułem który się w nim znajduje. Potem obieg filtra wciągnie syfek i też będzie dobrze... taka jest moja propozycja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bym z TETRA EX 1200 zrobił filtr denny a z tetra ex 2400 normalny..... myślę że efekt był by dobry.... tak pyatm bo najpierw kupiłem tetra 2400 ale mi sie nie zmieścił do szafki zabrakło ze 2cm (chodzi o węże)wolałem nie ryzykować wyciekiem bo może źle sie zaciśnie węża czy coś taiego :(( więc musiałem dać 1200.... a 2400 stoi nie używany.... więc może go jakoś wykorzystam....przerobię szfke delikatnie....myslałem nad wycięciem w szafce dziury na kubełek 2400 szafka stoi na nóżkach więc jakieś ze 2-2,5 cm by mi dała ta dziura wtedy filtr by stał na podłodze i obnizył by sie troche...... coś chce pokombinować ale nie wiem jak:)))) przewód grzewczy ?????? zdaje to egzamin koledzy czy tak sobie???mianowicie jest bo jest czy jest bo naprawde dziala i jest to widoczne dla oka, a i jeszcze spytam o coś mówisz kolego przewód grzewczy.... uzywalm takiego mianowicie nawijałem na rure z wodą żeby nie zamarzała... ale to było na 220V a do akwa jak to włożysz to bedzie grzał i grzał... może jakiś termostacik da rade zamontować do tego??? czy to działa na zasadzie <<<< a brudno jest - włącze przewód pochodzi 20min i wyłącze<<<<<<<<< możesz troszkę sprecyzować w jaki sposób go użyć??? bo rure którą owijałem grzał non stop ale nie wiem jaką temp max osiąga...????pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Są plusy i minus tego filtra,sam się kiedyś zastanawiałem czy go nie założyć u siebie . Niezaprzeczalnym plusem jest to że bardzo dobrze czyści podłoże,odchodzi ci odmulanie dna.Tzn,coś tak i tak będziesz musiał poczyścić ale już nie w takim stopniu.Żwir pełni funkcje filtra biologicznego.Minusy to ewentualne czyszczenie jak się coś zapcha.A także to że nie każdej roślinie odpowiada przepływ wody wokół korzeni,niektóre mogą ci marnieć.To tak ogólnie co zapamiętałem interesując się kiedyś tym rodzajem filtracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...