Skocz do zawartości

Pytanie o kiryski karłowate(pigmeje)


Rybcia469
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dawno nie marudziłam na forum :) Chciałabym zacząć przygodę z kiryskami karłowatymi (pigmejami).

 

Pierw trochę danych:

 

- akwarium 60 l

- 7.5 ph

- 15 gh

-15 kh 

- 10 mg NO3

- 0 - No2

- piasek kwarcowy za podłoże.

 

 

 

Do tej pory miałam gupiki w 30 l. 

 

Czytałam, ze  kiryski które chciałbym posiadać muszą mieć miękka wodę i ph tak w granicach 6 -7 ph.

 

Czy jest jakaś szansa by je hodować przy takich parametrach ew  co potrzeba by   sprostać wymaganiom a nie było to nic skomplikowanego. 

 

Jak się nic nie da zrobić zostanę przy gupikach :( 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupować u ludzi, którzy mają filtry RO, albo w sklepach zoologicznych. Nie wiem, na ile woda demi z marketów sie nadaje. Dla kirysków pigmejów RO 2:1 z kranówką  u Ciebie.

 

Chcesz ryby przydenne do twardej wody, trzepnij sobie akwarium 100x50 i możesz się bawić w brochisy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy ze ogarnę sobie ta wodę, nawet i  z marketu. To przy podmiankach co tygodniowych wtedy sama wodę ro się wlewa i ile jej wtedy :)?

 

A jeszcze  widziałam filtry ro na allegro, czy któryś ew tańszy sie nadaje ? bo chyba na dłuższa metę lepiej kupić filtr niż co chwile baniaki z woda :?

Edytowane przez Rybcia469
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To przy podmiankach co tygodniowych wtedy sama wodę ro się wlewa i ile jej wtedy :)?
  2/3, tak jak przy urabianiu początkowych proporcji.

 

 

 

A jeszcze widziałam filtry ro na allegro, czy któryś ew tańszy sie nadaje ? bo chyba na dłuższa metę lepiej kupić filtr niż co chwile baniaki z woda :-?
Finansowo kupowanie baniaków z demi to porażka na dłuższą metę. Mniejsze filtry RO się nadadzą w zupełności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie spróbuje z  baniakami jak będzie to uciążliwe mocno wtedy pomyśle o filtrze. A jak będę np jutro zalewać akwarium itd. Boi myślę żeby spuścić ta wodę co mam do jakiegoś wiadra wymieszać

w proporcjach z ta destylowana  wlać  do akwa to po jakim czasie  mogę ryby tam dać? Dodam ze woda w akwarium już dojrzała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I sprzedawca mi polecił pierw poczytać co i jak za nim je kupie.
Brawa dla tego Pana. Możesz się pochwalić gdzie spotkać takiego człowieka.

 

Mieszaj wodę, daj jej dzień na "przegryzienie" (taki ciekawy proces kuchenny ;)), zrób testy i jak będą ok to powoli możesz zarybiać. Puste szkło to zaraz się o jakieś sinice prosi czy inne badziewia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...