Skocz do zawartości

Pomoc o zidentyfikowanie roślinki


k0zz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Dostałem swego czasu w sklepie akwarystycznym roślinkę z przycinki.

Akurat napatoczyłem się, jak robili przycinkę :)

 

Możecie mi powiedzieć co to za roślinka ?

Na początku średnio mi się podobała, ale w sumie wsadziłem w baniak i w sumie po prawie 3 miesiącach całkiem nieźle to wygląda, chociaż chyba coś się z nią zaczyna dziać niedobrego.

Dwie roślinki po przycięciu już trzeci dzień bomblują... Inne, przycięte jakiś czas temu zaczęły rosnąć na ciemnozielono i w zasadzie to przestały rosnąć po jakiś czasie...

 

Jakbyście rozpoznali co to w ogóle za roślinka i poradzili jak to przycinać to będę wdzięczny.

 

Pzdr.

K.

 

post-24019-0-59465700-1479149042_thumb.jpg

post-24019-0-37188700-1479149208_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Rozejrzałem się w necie i roślinka bardzo fajnie powinna się wybarwić co aktualnie u mnie nie ma miejsca.

 

Światła jest 4 x 39W ( + odbłyśniki ) na akwarium 200L - świecone 9 godzin dziennie.

 

GH=8

KH = 5

No3 = 10

PO4 = 0.5

FE = 0.2

Co2 = 37

Ph=6.6

podłoże jałowe ale z kulkami GT + jakieś tabletki z nawozami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś wrzucił zdjęcie całości to można by się odnieść, czy tego światła powinno jej wystarczyć (czy rośnie trochę "poza zasięgiem" światła). Ale skoro się nie wybarwia, to albo światła jest jej mało, albo barwowo jej nie pasuje.

Za to plantację ślimaków masz niezłą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No plaga mi się tych ślimaków zrobiła niestety i same maleńkie, chociaż pomału znikają. Nie ma praktycznie dorosłych ślimaków.

Co ciekawe, najwięcej tego siedzi na żabienicy amazońskiej.

Coś mi się wydaje, że to głównie przez podniesienie KH chociaż 5 to wcale mało ?

Ale jak miałem KH na poziomie 3 to wcale ślimaków nie było.

 

Załączam fotki baniaka, nie krytykujcie za mocno ale jakiekolwiek porady zawsze w cenie.

Jako początkujący, napakowałem najróżniejszych roślin i kompozycja pewnie nie jest najładniejsza ale na razie nie ruszam.

Wszystko rośnie, glonów nie ma więc czekam aż wszystko zarośnie na max i wtedy będę coś kombinował.

Zdjęcie zrobione bardzo kiepskim telefonem. Woda jest na prawdę bardzo klarowna czego na fotce nie widać.

 

Światło - 4 x 39 Philips 865.

Wywaliłem Grolux i Aquastar które obwiniałem za zielony nalot na szybach.

Po wywaleniu tych świetlówek nalotu brak.

 

Prawa strona baniaka pusta ponieważ siedział tam korzeń i kamienie, ale korzeń był zbyt duży i bardzo utrudniał jakiekolwiek prace w baniaku. No i zabierał miejsce roślinkom.

 

PS. Mały filtr po prawej jest tu tylko chwilowo, zasypany matrixem aby nazbierać bakterii które wylądują na podmiankę ceramiki w drugim małym baniaku gdzie filtr to FZN2 w którym mało miejsca na biologię, więc niech będzie najwyższej jakości ( podobno :) ).

 

 

 

 

post-24019-0-70541200-1479240694_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...