Skocz do zawartości

Grubość szkła w wysokim akwarium 120x50x70h


maniek8855
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie mam zbiornik 300L, jednak z racji tego,ze hoduje skalary manacapuru, które ładnie rosną myślę nad zmianą zbiornika na większy, nie mogę sobie pozwolić na akwarium o większym dnie, jednak o większej wysokości jak najbardziej. Moje pytanie brzmi jaka powinna być optymalna grubość szkła przy tej wysokości akwarium 70cm? Widziałem gotowe akwaria o szkle grubości 10mm bez wzmocnień poprzecznych, jednak patrząc na tabele w wielu z nich zalecana grubość wynosiła 12mm.

 

Mam możliwość kupić zbiornik 120x50x70 bardzo okazyjnie bo jedynie za 60zł, stąd moje pytanie czy szkło 10mm nie będzie zbyt cienkie? Chodzi mi o opinie ludzi posiadających akwaria o tej wysokości. Jutro jadę obejrzeć to akwarium.

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc

Edytowane przez maniek8855
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienia wzdłuż akwarium są na 100%, poprzeczne tak czy inaczej dorabiałbym u szklarza , to już najmniejszy problem i koszt też znikomy. Bardziej chodzi mi o to czy grubość 10mm da rade w przypadku zastosowania dodatkowych wzmocnień poprzecznych, w obecnym akwarium mam szkło 10mm, tylko,że ma 50cm wysokości (dodatkowo mam 3 wzmocnienia poprzeczne), 70cm to już całkiem sporo. Widziałem gotowe akwaria o tych wymiarach ze szkła 10mm i tylko ze wzmocnieniami wzdłuż przedniej i tylnej szyby, bardzo mnie zdziwiło,ze nie było wzmocnienia poprzecznego co jest wg mnie koniecznością przy tej wysokości.

Edytowane przez maniek8855
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...