Skocz do zawartości

Obsada 200l


slu1906
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, jestem nowym użytkownikiem forum. Posiadam 200l akwarium założone jakies 3 tygodnie temu , w zestawie filtr jlb901

grzałka oraz standardowe oświetlenie. Powoli zaczołem zarybiać akwarium i potrzebuję porady na temat lokatorów 

 nabyłem 6 pielegniczek kakadu (2 samce i4 samice) 

10 neonów czerwonych, 3 ramirezy blue, 3 mini raczki orange, 3 krewetki gabońskie , 2 glonojady albinosy oraz 2 standardowe

zbrojniki, czy taki skład wkomponuje się i nie będzie problemu? Doradźcie mi gdyż planuje jeszcze dokupić z 10 neonów czerwonych

(czy może inny?) oraz kilka kirysków panda nie zarybie zabardzo akwarium? czy jest możliwość zakupu jakiejs większej rybki

do tych co posiadam tylko żeby nie była zbyt agresywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Doradźcie mi gdyż planuje jeszcze dokupić z 10 neonów czerwonych
Zatrzymaj się w tym miejscu.

Czy akwarium dojrzało biologicznie po założeniu? Jeśli nie, bądź nie masz pewności, to nie dokupuj ryb i monitoruj poziomy zwiazków azotowych, bo możesz wytruć sobie ryby.

 

Chcesz mieć zwierzęta, które pochodzą z różnych terenów, niektóre z nich mają odmienne wymagania co do wody. "mini raczki" na przykład, w odróżnieniu do całej reszty obsady, preferują twardą wodę. Zarówno raki, jak i kiryski, a także zbrojniki preferują niskie temperatury. Ramirezy są rybami, którym wypada zapewnić temperaturę wyższą, niż np. Kakadu, neonom czerwonym.

 

Wpuszczenie krewetek gabońskich, w dodatku trzech, do świeżo założonego akwarium skończy się najprawdopodobniej ich śmiercią, bo nie dokarmisz ich przy zbrojnikach na tyle skutecznie, by przetrwały bez szwanku.

 

Na glonojady masz za małe akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Akwarium dojrzewalo ok 10dni
Czyli nie dojrzało. 10 dni to mniej-więcej okres, w którym wybija stężenie amoniaku, albo przy szybszym dojrzewaniu, azotynów.

 

 

 

czyli rozumiem z Twojego posta że do kakadu mogę mieć neonki tak?
Jeśli zapewnisz im odpowiednie warunki - tak, te dwie ryby pasują do siebie wymaganiami.

 

 

 

A jesli chodzi o resztę to jeśli je zostawię w takim stanie jak jest to wymrze?
Możesz sprecyzować, o której reszcie mówisz? O reszcie kakadu(bo nie wiem, czy więcej, niż para/harem będzie się tolerować), czy reszcie planowanej obsady?

 

 

 

To co mogę do komponować do kakadu żeby było ok? Dodam że temp mam 25stopni
Przy założeniu, że zapewnisz im odpowiednią wodę (przez to rozumiem GH < 8, pH 6-6,5, temp ~25°C) w toń możesz dać stado neonów czerwonych, pod taflę pstrążenice marmurkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który kirysek? Kojarzę tylko dwa gatunki lubiące ciepłą wodę, z dostępnych w handlu znajdziesz tylko kiryska Sterby.

 

Krewetki gabońskie żywią się filtrując wodę. Chcąc je dodać, poczekaj kilka miesięcy, niech ustabilizuje się mikrofauna zbiornika. 1 krewetka powinna przypadać na max 100l wody.

 

Raki karłowate Cambarellus potrzebują twardej wody. Już Ci napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem tylko nie za bardzo mam je gdzie teraz odłowic i dać , więc jesli je zostawie w akwarium z tymi mieszkańcami i takich warunkach to po prostu predzej czy później padną tak? Chodzi mi o kiryska pande

A powiedz mi jeszcze ile tych neonów dokupić? Aktualnie mam 10, i ile tych pstrażenic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...