Jump to content

Żółta woda w Nowym akwarium

Recommended Posts

Pierwsza sprawa, dolej wody.
Druga sprawa, jaki był Twój zamysł dając znikomą ilość roślin? Jest tu jakieś oświetlenie?
Dosadź roślin i zostaw ten zbiornik w spokoju na minimum dwa tygodnie.
Potem zbadaj parametry wody i jeśli NO2 będzie zerowe to robisz podmianę wody i możesz powoli wpuszczać obsadę.
Dla krewetek to są nieodpowiednie parametry wody. Za miękko i za kwaśno.
Poza tym Neony będą je ganiać i nie będziesz mieć z nich żadnej frajdy.

Edited by locdog

Planuje w dalszym planie zasadzić poniklo a ogólnie zrobić aby trawnik. Oświetlenie taśmy Led 5050 łącznie metr 3000lumenow. Z tego co dowiedział em się w sklepie tak zasadzilem roślinki. Na temat obsady co pasuje do krewetek? I czy coś w ogóle pasuje? Odnośnie wody dolewamy sukcesywnie przez 2 dniowe delegację

Edited by Łukasz89

Dzis podmienilem odczyn i mam pewne podejrzenia wczoraj zrobiłem próbki odczyn + woda z akwa zielony woda z kranu niebieski po 24 godzinach nie zmieniły koloru zastanawiam się czy z podmieniony odczyn w akwarium zmieni kolor

Woda niestety dopiero jutro a roślinki mają dotrzeć do sklepu w poniedziałek

post-24373-0-53882600-1476814953_thumb.jpg

post-24373-0-88635200-1476815009_thumb.jpg

Edited by Łukasz89

Nie nie dozuje co2 z butli, mam zamiar zrobić reaktor. A wracają do tematu narazie nikt nie jest w stanie powiedzieć dlaczego destylowana woda krystaliczna po nocy zrobiła się żółta i dlaczego indykator wskazuje na początku poziom co2 ok a po 24 godzinach rosnie do za wysokiego niebezpiecznego dla rybek wątpię ze to jest mały problem a przy okazji może być to jakiś objaw.... inne większe problemy? A widzisz jakieś oprucz marniejacych roślin i żółtej wody nie ukrywam że jestem początkujący:/ mogę czegoś nie wiedzieć i widzieć tak jak inni doświadczeni akwarysci.

Edited by Łukasz89

A w jakim celu lejesz samą destylowaną i nie mineralizujesz jej, czy to mineralizatorem lub też poprzez mieszanie z kranówką w odpowiednich proporcjach. Wiesz choćby o tym że fauna i flora do życia potrzebuje minerałów? Chyba nie, więc proponuje poczytać trochę. Co do żółtej wody, ile dałeś żwiru na tą twoją miksturę z ziemi? Może z podłoża coś się uwalnia do toni?

Gęsta siatka i 5cm żwiru z tego co przeczytałem minerały potrzebne do rozwoju roślin dostarczylem razem z glina torfem i ziemią ogrodową, widzę że sceptycznie podchodzisz do nazwanej przez Ciebie mikstury. To ona ma dostarczać minerały, przynajmniej tak mi się wydaje. Ok mam dolać wody sugerujesz żeby dolac wody kranowej? Mam takie wyniki przy teście:

No3 0

No2 0

Gh większe niż 14 mniejsze niż 21 taka skala

Kg 10

Ph miedzy 6.8 a 7.2

Cl2 0.8

Wody destylowanej wlałem okolo 40l mam jeszcze miejsce na okolo 15 litrow. Dolać to 15 litrów wody kranowej?

. Wiesz choćby o tym że fauna i flora do życia potrzebuje minerałów? Chyba nie, więc proponuje poczytać trochę.

Ja chyba o tym też nie wiem, bo dyski dostają samą RO i amazonka też rośnie, dobrze, że rośliny i ryby nie umieją czytać bo by mi wszystko popadało.

Gh 3

Kg 0

Ph 6.4

Gh większe niż 14 mniejsze niż 21 taka skala

Kg 10

Ph miedzy 6.8 a 7.2

KH...  i sprawdź swój test na pH.

A nie przyszło Ci na myśl i nie wpadła Ci w ręce taka informacja, że odczynnikiem do indykatora jest "płyn" który normalnie służy nam do sprawdzania pH?

po kolejnej nocy woda delikatnie żółta

Podkład garść torfu garść gliny 3 garscie ziemi ogrodowej na to siatka i żwir rzeczny (otoczaki)

Na zdjęciach nie wygląda warstwa podłoża na taką, żeby nie przepuściło Ci nic z tej mieszanki pod spodem do słupa wody.

z tego co przeczytałem minerały potrzebne do rozwoju roślin dostarczylem razem z glina torfem i ziemią ogrodową

Dla roślin z rozwiniętym systemem korzeniowym - tak.

Dobra sumując. Dolewam dziś wodę z kranu żeby podnieść ph gh i kh (przepraszam słownik Samsunga żyje swoimi prawami i wiecznie przypomina mi ze chce napisać kilogramy) woda oczywiście odstana przez 24h. Z odczynników nie jestem dobry Ale to co mówisz ma sens glina ma duze ph torf małe ziemia ogrodowa niskie przedostaje się przez warstwę żwiru do wody i podnosi ph na testach i w odczynniku. Nie rozumiem aby dlaczego przy robieniu odczynnu i pobieraniu wody z akwarakwarium jest ok bo jeśli ph było by wyższe to przecież cały czas i kolejne testy były by odrazu żółte a sa zielone. A co z podawaniem węgla w płynie podawać dalej? Producent zaleca 2.5ml na 50l raz na 2 dni

grzesio764, dnia 19 Paź 2016 - 21:26, napisał: . Wiesz choćby o tym że fauna i flora do życia potrzebuje minerałów? Chyba nie, więc proponuje poczytać trochę.
Ja chyba o tym też nie wiem, bo dyski dostają samą RO i amazonka też rośnie, dobrze, że rośliny i ryby nie umieją czytać bo by mi wszystko popadało.

Nie mieszaj w głowie co niektórym, dokładnie wiesz o co mi chodzi. Wpuść takiego gupika do tej Swojej wody, posadź łodygowce (nie mówię tu o echinodorusie) i wtedy się pochwal. :mrgreen:

Chyba że autor na palety się szykuje, to zwracam honor.

Edited by grzesio764

Witam.

Patrząc na twoje akwarium to masz za mało wody i roślin i dozujesz co2?

Ja na twoim miejscu to bym zrobił tak

Wywalił wszystko i zaczął bym od nowa.

Na spod sam zwir i ewentualnie dał pałeczki lub Kulki gliniane. Zasadzie kilka roślin. Wówczas możesz dać AquaStart na rozruch. To jakby bakterie potrzebne do fotosyntezy. Pozniej filtr ustaw tak by poruszał tafla wody co daje napowietrzanie. Testy. Ja przy moim 180litrowym robiłem raz zestawem kropelkowym JBL i na tym koniec barwienia się w chemika. Akwa chodzi jak należy. Pozniej dałbym co2 dla wzrostu roślin ale nie tyle że jak wpucisz obsadę to ja zagazujesz. Wymiana wody 20% co 5-7 dni. No i rośliny to podstawa do dobrego również natlenianie wody oraz oświetlenie do zwrostu roślin. F8ltr ma chodzić 24 na dobę i światło min 8 godz.

post-24255-0-28601900-1476948492_thumb.jpg

Edited by Akva180
  • Like 1

Grzesio764 napisałeś ogólnie odnosząc się do wszystkich ryb i roślin a jak widzisz tak nie jest, więc kto miesza ten miesza.

Miałem roślinniaki i HT i LT, nie musisz mnie uczyć co czego potrzebuje... Echinodorus to nie łodygowiec, więc nie musisz o nim wspominać jak o łodygowcach piszesz.