Jump to content

Mętna woda w nowek 30l kostce.


Recommended Posts

Witam

 

Po długich latach postanowiłem powrócić do hobby z dzieciństwa czyli akwarystyki. Naoglądałem się YT i w końcu ruszyłem do akcji. Kupiłem sobie 30 l kostkę (wiem na początek powinno być coś większego). W każdym razie jako substrat to Dennerle Deponit Mix. Potem przykryte to shrim soil o gradacji 07-1,5 mm czarny. Filtr to kaskada od Aquela. Jeden koszyk wypełniona ceramiką od Aquela a druga gąbka. Grzałka od aquela. Oświetlenie to dwie lampki od sunny light led od Aquela. Kilka roślin szybko rosnących. Wszystko zalałem wodą. do tego dodałem 3 tabletki bactozynu do rozwoju bakterii i środek na usuniecie chloru. Woda na początku była kryształowa. Jednak po pierwszej nocy, jak dziś rano wstałem woda zrobiła się mętna. Filtr cały czas chodził jedynie oświetlenie było wyłączone (ustawiłem programator na 10h dziennie). Jeśli podkład nie był wypłukany to by woda była od razu mętna więc to nie to. Rybek brak na razie (planowałem je wpuścić po 2 tygodniach). Pomocy :)

 

Pozdrawiam

Michał

Link to comment
Share on other sites

Filtr to aquael Versa Max 1 wiec powinno być ok jak na 30l. Wypełniony ceramiką bioceramax 1600, plus gąbka. Zrobiłem testy kropelkowe i PH 7,5 KH i GH to 8 w skali niemieckiej a NO2 to 0,025. Wiec powinno być ok. Nie rozumiem źe zmętnienie jest normalne jak długo się utrzyma taki stan. Jak by podłoże nie było płukane to rozumiem, ale jak zalałem baniak to ładnych kilka godzin woda była krystaliczna.

Link to comment
Share on other sites

Mam to samo tylko na amazonii, ale codziennie robi się coraz bardziej klarowna. Jedynie kolor ma słomkowy.Widocznie w trakcie dojrzewania tak jest .Zmierz tak jak Ci podpowiadają amoniak.Ja po trzech dniach mam już 2 a w pierwszym dniu było 0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...