Skocz do zawartości

Pytania początkującego


Majestic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,przejdę od razu do pytań

 

1-w kranie mam 25gh i 18kh jak to mieszać z wodą z ro żeby były w miarę normalne parametry,czy 1r:1k czy np 2/3r:1k

2-czy do wody z ro potrzebny jest jakiś uzdatniacz a jak tak to jakiej firmy czy wystarczy mieszać to z wodą kranową bo mam też micro/macro/carbo i nie wiem czy to może być jako uzdatniacz ?

3-akwarium ma 3 tygodnie i ile dokładnie tej wody podmieniać bo podmieniam 30 litrów tygodniowo,akwarium 112 litrów i na dnie 20 kilo piasku zew+media/korzenie i kamienie

4-strasznie skacze mi ph wczoraj było 7,4 a dzisiaj brak skali i coś około pewno 8,i dlaczego gh mi spada a kh rośnie

5-w akwarium mam pełno takich jakby 2mm wałeczków drewna czy to morze korzeń się rozkładać,mam ampularie ale ona chyba tak nie śmieci

 

 

Na razie to tyle dziękuję z góry za odpowiedzi i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak wymieniam wodę to ph jest około 7,4 tak było w piątek a dzisiaj już ph wysokie skały to dragon stone (wysuszona i utwardzona glina na słońcu) ale już wyjęte  a i tak rośnie ph

Korzeń gotowany coś około 10h w soli później 10h w wodzie z kranu i moczony z jeden dzień w wodzie z kranu,może być tak że za długo gotowany i się rozkłada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do akwarium wlewasz wodę odstaną ? Czy prosto z kranu ? A może wlewasz wodę po zmieszaniu RO + kranix ?

Woda prosto z kranu lub mieszanka kranixa i RO będzie miała niższe PH niż ta sama woda ale odstana.

U mnie przy parametrach kranixa bardzo podobobnych do twoich jest tak :

Kranix = Ph 7,4 / Kranix + RO = Ph7

Odstana = Ph 8

Oczywiście wszystko powyżej dotyczy czystej wody w szklance lub w akwarium, w którym nie ma niczego, co zmieniałoby parametry wody.

U ciebie skacze GH i KH. Jeśli te parametry Ci się zmieniają to w akwarium musi być coś, co to powoduje.

Jakie masz podłoże ?

Jak bardzo skacze Ci te KH i GH ?

 

Co do korzenia to nie umiem pomóc. Generalnie gotowanie korzenia mu nie szkodzi, nie powinien się rozpadać.

Pytanie skąd masz ten korzeń i czy to na pewno korzeń a nie jakaś gałąź ? Każde inne drewno oprócz korzenia będzie się rozkładać.

Może korzeń który masz nie został oczyszczony i stąd te farfocle ?

 

Najlepiej jakbyś dał wyraźne zdjęcia korzenia i żwiru i komplet informacji o akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...