Jump to content

Woda z ro

Majestic
 Share

Recommended Posts

Witam mam takie pytanie moja woda w kranie ma 7 ph a do akwarium leje wodę z ro+kranówka 3:1 i mi ph pokazuje 7,6 albo i więcej bo skala się skończyła i teraz moje pytanie czy mógłbym lać do akwarium samą wodę z ro i dodawać np: hydro mineral albo woda z ro i macro/micro/carbo czy to by zdało egzamin i ph by spadło ?

Edited by Majestic

moja woda w kranie ma 7 ph a do akwarium leje wodę z ro+kranówka 3:1 i mi ph pokazuje 7,6

Nie uważasz, że coś jest nie tak? Woda kranowa powinna mieć wyższe pH niż ta mieszana z RO.

Napowietrz wodę kranową i wtedy zrób testy.

Pomyśl o "armatce torfowej".

Robiłem test sama woda z ro ma mniej niz 5,5ph skala nie pozwala mi zobaczyc robie podmiany 23 litry ro i 7 litrow kranowka,sama kranowka ma ph 7 wczoraj robilem test dalem 230ml ro i 70ml kranowki i wyszlo mi takie cos ph-miedzy 6,2----6,3/gh-6/kh-6 i teraz chodzi mi o to czy jak bede juz caly czas robil takie podmiany to woda powinna sie ustabilizowac na takich parametrach wiem ze ph moze skoczyc o jeden stopien do gory gdzies na 7,3 jak co2 sie ulotni?

Czy zbiornik otwarty ro ma kontakt z powietrzem wiec ph będzie dążyć do obojętnego 7.

A jak to się dzieje to juz googluj fizyka i chemia :)

Ja trzymam ro w kubłach 30l zamkniętych plastikowych na wyjściu z filtra ro ph 5,5 tds 006 po 3 dniach ph wody w kubłach 6,5-7.

Lumia 640

To jest wiadome. Natomiast wcześniej napisałeś,że ro może osiągnąć 7,5 Ph. Z jakiego powodu? Nigdy się nie spotkałem po prostu z takim przypadkiem by w skutek wymiany gazowej wody z powietrzem Ro było chociażby lekko zasadowe.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka