Jump to content

Podłoże dla roślin

Recommended Posts

Witam

Wiele już się nauczyłam głównie z forum :-) Dzięki za to.

Dziś pytanie - mam żwirek, tragiczny, wiem. Ale nie zatwardza mi wody. Ryby czują się ok i łatwo się odkurzanie :-)

Mam plastikowe ozdoby - nie krzyczcie, ale to akwarium mojej 7letniej córki. Cieszy ją ogromnie.

Jak więcej się nauczę to zrobę profesjonalne akwarium dla siebie.

Mam dwie roślinki na 25l szkiełka. Chcę im stworzyć lepsze warunki do ukorzenianie. Mam dostęp do piasku z plarzy lub ziemi ogrodowej. Nie chcę wydawać kasy. Jak przygotować ziemię ogrodową? Piasek z plaży przepłukać i wypażyć? Jak się do tego zabrać?

Na zdjęciu roślinki. Trochę sfatygowane, bo początkowo miałam nad nimi deszczownie co rozdzierało liście nawet na najniższym przepływie. (Krok po kroku, nabieram większej wiedzy)

post-24233-0-96215300-1473238315_thumb.jpg

Ziemia ogrodowa to na później, jak ogarniesz akwarystykę - bo restart akwarium na ziemi (stawianego na zasadzie ziemia na spód, na wierzch gruba warstwa piasku) capi i nie jest przyjemny, a może być konieczny jak coś nie do końca dobrze zrobisz.

Zbierz 5l piasku z plaży, wypłucz, wygotuj/wyparz. Rośliny Ci podziękują.

• Like 1

Masz rację. Ziemię dodam po restarcie, bo teraz już na to zapóźno. Ale restart może za rok. Akwarium mam od tygodnia.

Gdy dodam piasek z plaży muszę podawać do wody jakieś odżywki dla roślin? Piasek jest żadnym źródłem odżywczym dla roślinek. A może wystarczą roślinkom resztki miesięcznego pokarmu i produkty przemiany materii ;-) ? To tylko 25l akwarium i dwie roślinki.

Chodzi o resztki niezjedzonego pokarmu - autosłownik :/

Piasek z plaży to bardzo zły pomysł bo mogą w nim być pokruszone kawałki muszli, które zatwardzają wodę - z deszczu pod rynnę. Zajedź do Obi, Castoramy, Leroy i kup worek piasku do paskownic, cena około 10zł za worek który Ci wystarczy jeszcze do kolejnego akwarium. 

Cena niska a będziesz pewna, że wszystko jest w porządku. Nasyp pod rośliny, daj kulki nawozowe za kilka złotych za paczkę (30szt.) i rośliny będą rosły a ty zmieścisz się w 25zl

Edited by włóczykij
  • Like 1

Narazie roślinki nie bomblują. Zwiększyła więc natężenie światła.

A co ma bomblowanie to tego. MI nigdy nie bomblują a rosną tak, że co dwa tygodnie muszę mocno przycinać bo ryby by nie miały gdzie pływać. Bomblowaniem się nie sugeruj. Sukces to żyzne podłoże plus dodatki do wody. Dla mało wymagających roślin to w zupełności wystarczy, 

• Like 1