Skocz do zawartości

[Azja] Czarne wody


xx2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam założyć akwarium 60L, biotop Azji. Nie wiem dokładnie jak takie akwarium ma wyglądać. Czy czarny piasek kwarcowy pasuje? Widzę że w takich akwariach są jakieś liście, z jakiego drzewa?

Czy taka obsada będzie dobra?

x3 Prętnik Karłowaty (samiec + 2 samice)

x8 razbora klinowa lub borneańska

Tak teraz wygląda akwarium:

https://i.imgur.com/YJYRT6n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

biotop Azji
Nie ma takiego biotopu.

 

 

Nie wiem dokładnie jak takie akwarium ma wyglądać.
Co wynika z powyższego.

 

 

Czy czarny piasek kwarcowy pasuje?
Nie.

 

 

Widzę że w takich akwariach są jakieś liście, z jakiego drzewa?
Z reguły dobrze sprawdza się buk - wygląda dość naturalnie w większości akwariów biotopowych.

 

 

Czy taka obsada będzie dobra? x3 Prętnik Karłowaty (samiec + 2 samice) x8 razbora klinowa lub borneańska
Nie podajesz żadnych danych o zbiorniku poza litrażem. Ciężko powiedzieć. Po pierwsze woda - ma być miękka, lekko kwaśna. Po drugie ten filterek nada się na akwarium gatunkowe z niezbyt ciężką obsadą. Po trzecie razbory to ryby stadne. 8 sztuk stworzy maksymalnie grupę niedobitków wałęsających się po akwarium, nie wiem, czy taki wynik Ci do końca odpowiada.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc iść w czarne wody celuj raczej w bojownika, niż prętnika (bo prętnik to spora ryba, ~8cm placek). Wtedy do towarzystwa mogą być razbory, choć raczej hengela, niż klinowe. To przy założeniu, że twardość wody będznie niższa od ~9 GH, a pH zejdzie pod 7. No i przy takim filterku trzeba zaplanować dosadzenie roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...