Skocz do zawartości

Rośliny


Majestic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem,akwarium zalane w sobotę i posadzone rośliny nie znam ich nazw bo kupione na olx i chyba ta czerwona umiera a na korzeniu jakieś plamki się białe pojawiły i taka jakby mała pleśń.Chyba że to sól wyszła bo może za mało korzeń po wygotowaniu w soli się moczył ?

post-24203-0-39425200-1472485837_thumb.jpg

post-24203-0-75806800-1472485843_thumb.jpg

post-24203-0-16264600-1472485851_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na korzeniu wychodzi ci "pleśń" czy jak to tam się poprawnie nazywa.

Tak czy inaczej nie ma powodu to paniki, samo zniknie po kilku tygodniach ( u mnie zazwyczaj po 3 tygodniach ).

Możesz to ewentualnie ściągać wężem przy podmianie wody.

Tak czy inaczej ta galaretka jest zupełnie nie groźna, tyle że nieładnie wygląda.

 

A co do roślinki to ciężko powiedzieć.

Może odchorowuje podróż, może ma za mało światła lub pożywienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łodygowce nie powinny o ile nie są z emersa(a i tu nie zawsze bo Ja mam sporo zielska emersyjnie hodowanego, posadziłem ludwigię i czekam aż zgniją liście nadwodne aczkolwiek się chyba nie doczekam). W przypadku roślin o mocnych korzeniach będą marnieć bo takie rośliny transportują makro z liści do korzeni. Roślina rośnie w dół a akwaryście się wydaje że zdycha. To po prawej wygląda jak głodna ludwigia mini (ciężki krzak swoją drogą). Jak podasz więcej danych to się odniosę ale mam wrażenie że jak na czerwone rośliny to tam jest mało światła. Napisz też co siedzi w podłożu, czy jest gaz oraz czy nawozisz a jeśli tak to czym.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...