Skocz do zawartości

Labeo + pyszczak yellow + pielęgnica kakadu


HakunaMatata86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pytanie bo labeo bicolor dał popalić w akwarium ogólnym (gdzie mam skalary gupiki ramireze bocje kirysek otosek) pierwsze wykończył bojownika a teraz kupiłem prętnika karłowatego i żyć mu nie dawał więc go odłowiłem i wpadłem na pomysł żeby stworzyć akwarium labeo + i tu pytanie pielęgnica kakdu czy pyszczak yellow a może wszystkie razem (czy kirysek i otosek też nie zawadzą) Bardzo mi się podoba labeo i nie chciał bym z niego rezygnować a mam możliwość założyć inne akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dhuz, tak też się tego obawiałem, możesz zasegurować obsadę w ilości paru sztuk ?

A co do Raiders to mam 112 litrów i wszystko jest ok tylko labeo wariuje. Nie wiem czy nie jest to spowodowane przez świetlówke ta co wyostrza barwy, w szczególności czerwień. Od początku miałem go z bojownikiem niebieskim bez czerwieni i wszystko było ok ale wywędrował do innego akwarium i tam sobie pływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz lepiej i jak twierdzisz wszystko jest ok to po co ten temat?!?

Nikt tu ci nic nie do radzi bo nie ma co doradzać . Masz ryby z różnych biotopów o różnych wymaganiach, w dodatku rosnące do sporych rozmiarów a trzymasz je w 112l szklance, tak szklance mam taka samą i wiem jak sprawa wygląda.
Jak chcesz duże ryby pokroju labeo zaopatrz się w min 250l akwarium a najlepiej 300.
Lumia 640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tylko jedna osoba czyta ze zrozumieniem! Moje pytanie brzmi jakie ryby pasują do Labeo żeby nie było wojny. Czytałem trochę na ten temat i wyczytałem że ktoś podał obsadę Pyszczaka i Labeo ale nie do końca byłem pewien więc założyłem licząc na wypowiedz kilku osób. Bo zaczynam zakładać inne akwarium Labeo + i szukam obsady stąd mój temat więc jak najbardziej jest potrzebny (rozważam również wydanie ale z uwagi na to że strasznie mi się podoba mogę założyć drugie akwarium). Wypowiedzi  Raiders nie mają sensu więc jak nie chcesz sie wypowiedzieć w temat to nie pisz. Z rybami jest różnie to tak jak  pies i kot.  Proszę o posty pod temat a nie pouczających bo świata nie zbawicie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro walka o dobro ryb (spełnienie ich MINIMALNYCH wymagań) to zaśmiecanie tematu, to przykro mi, ale nikt z olejem w głowie nie doradzi Ci ryb do tego Labeo.

Bo aby ryba nie wykazywała agresji należy zapewnić jej zbiornik, w którym nie będzie się stresować. Twoje akwarium tego nie zapewnia i prędzej czy później grubowarg coś zabije.

W akwarium 120x40x50cm możesz mieć jednego Labeo, stado "sumatr" i można skusić się spróbować dać Gurami dwuplame, ale tutaj trzeba sytuacje obserwować bo one mogą dostać po lirach.

Albo zamiast Gurami dać Betta unimaculata 

Edytowane przez Pley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sztuką jest wpuszczenie byle jakich ryb do byle jakiego akwarium, ale sztuką jest stworzenie odpowiedniego akwarium dla odpowiednich ryb. Raiders jak i inny forumowicze dobrze Ci podpowiadają - warto to przemyśleć.

 

Dostałeś propozycje ryb do swojego labeo , zrób im tylko odpowiednie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artek, mniej teorii, wincej praktyki.

Miałem labeo z gurami i jeszcze skalarami. Tych drugich nie polecę, bo nie bawie się już w akwarystyke inną niż biotopowa, ale układ się sprawdzał. 
Labeo miał ponad 15cm, gurami miały po 12cm. 

Grubowarg przy zapewnionych warunkach (odpowiednio duży zbiornik) nie maltretuje innych ryb. Ta ryba nie jest demonem, za którego jest uważany. Wszystko sprowadza się do odpowiedniej aranżacji i wielkości akwarium czy parametrów. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plejku, nie pytam się co miałeś, tylko mówię że ta obsada się gryzie. Brzanki miałeś? Gurami to ryby które lubią słaby prąd wody i zacienione, spokojne miejsca w akwarium. Brzanki (labeo też) to energiczne ryby które uwielbiają mocny prąd. Gurami w takim towarzystwie najzwyczajniej w świecie jest zestresowane.

P.S. Na imię mam Artur a nie Artek, ale sądzę że teraz nie będzie niejasności. Wiem że to rzadkie imię z którym mogłeś nie mieć wcześniej styczności także wolałem wyjaśnić. Pozdrawiam.

Edytowane przez AkwarystaArtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryzie to się teoria z praktyką i tyle.

Labeo nie zamieszkuje wyłącznie wód płynących. Poza tym nie wmówisz mi, że ten układ się nie uda bo jedna ryba stresuje drugą, skoro potrawie obserwować swoje ryby i widziałem jak to wszystko funkcjonowało. 

Nie, nie miałem ich z brzankami. Miałem z razborami.

A Ty miałeś te ryby razem? W odpowiednio dużym zbiorniku? obserwowałeś je dłużej niż 5min w zoologu?

Zbiornik, w którym były w/w ryby funkcjonował 5 lat w niezmienionej formie. Ryby dorastały razem, Labeo posiadało dużo miejscówek dla siebie (korzenie, kamienie, gąszcz roślin- typowe akwarium "Azjatyckie") i nie goniło ryb. 




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonowanie nijak ma się do optymalnych warunków. Złota rybka w 5l kuli też funkcjonuje, czyż nie? Ja te ryby miałem. Raz połączone (bo jeden zbiornik miał remont - labeo + bocje + gurami) i nigdy więcej. Jasne że funkcjonowały razem. Nie gryzły się, jadły, jako tako wyglądały. Ale ja zadam Ci może inne pytanie - miałeś każdą z tych ryb w osobnym, dedykowanym akwarium? Ryby te (zwłaszcza gurami) w takim akwarium zachowuje się całkowicie inaczej, o wyglądzie nie wspomnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o taką dyskusję mi chodziło... z której wynika, że labeo nie ma za dużo sprzymierzeńców i wychodzi na to, że będę musiał go wydać. A pro po Brzanek to miałem brzanki mszyste to troszkę pogonił ale chyba jak nie miał humoru bo czasem przepływał obok i jakby ich nie było. Wydałem brzanki z uwagi na dziwny sposób pływania gdyż zaczęło mnie irytować.... (a gdzieś wyczytałem, że labeo wykończył 6 brzanek mszystych a u mnie było ciekawie)

 

Jak kupowałem labeo to dowiedziałem się od osób (znajomego który niegdyś miał akwarium oraz sprzedawcy ), że jest to ryba spokojna pływająca w dolnej części zbiornika i żywiąca się glonami więc nie sądziłem aby był z nim taki problem....Będąc w zoologicznym  zaufałem im a teraz wiem, że należy czytać dużo o danej rybie(teraz to ułatwia internet) i nie ma co liczyć na porady w sklepie.

 

Moje pierwsze akwarium było ponad 15 lat temu o wielkości 54L i nie miałem takich problemów miałem różne rybki i nic się nie działo miałem skalary z neonami i głupikami, gurami marmurkowe mieczyki które rozmnażałem z powodzeniem. Długi czas miałem przerwę z uwagi na studia potem brak czasu i takie tam aż do grudnia ubiegłego roku... Mam teraz 2 skalary, ramireze, bocje siatkowana, otosek, kiryska spiżowy, prętnika, gurami mozaikowe oraz zakupione dzisiaj 7 neonó i 7 rozbor. Gupiki dzisiaj oddałem sąsiadowi więc już ich nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trzymanych przeze mnie ryb miałem później same Gurami w dedykowanym zbiorniku, z tym, że inny gatunek, więc nie mam punktu odniesienia w swoich zbiornikach.
Ale widziałem dorosłe ryby u paru kolegów/ koleżanek i porównując je z moimi nie widziałem różnicy w zachowaniu. Ryba zestresowana chowa się po kątach i widać po ubarwieniu, że coś jest nie tak. Moje Gurami czuły się pewnie, pływały po całym zbiorniku i były świetnie ubarwione.

Mamy inne doświadczenia, ale ja pozostaje przy swoim. U mnie to funkcjonowało i porównanie tego do rybki w kuli jest conajmniej zabawne. Moje ryby miały zapewniony odpowiedni zbiornik i parametry, nie żyły w stresie, więc wszystko było ok, a nie "OK".

I żeby nie było niedomówień. Ciągle mówie E. bicolor, a nie E. frenatus. To ma znaczenie, bo ten drugi jest uważany za łagodniejszego, a i jest mniejszą rybką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...