Skocz do zawartości

1000 litrów - uproszczenie systemu / adaptacja pod roślinny


MixEEr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wspaniałe glony. Coś pięknego. Usuwaj je mechanicznie.

 

 

 

Idzie 1/4 dawki nawozów, nie wiem czy zwiększać, glonów wydaje się więcej...
 

Ja bym zwiększył.

 

Czy masz indykator CO2 - test stały? Jaki pokazuje kolor? Powinien być zielony wpadający w żółty, albo nawet żółty - ryb jeszcze nie masz.

 

Jakie tam summa summarum zawisło oświetlenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam indykatora, dozuje z komputerem pH, ustawiony mam zakres pH 6,80-6,85 (gdy jest 6,85wlacza się elektrozawór i zbija do 6,80)

Światło to dwie lampy ATI 8x54w.

Świece tak:

9-12 2x2 świetlówki (3h)

12-18 2x6 świetlówek (6h)

18-21 2x3 świetlówki (3h)

Nocny LED (taśma LED RGB)od 8do 9 i od 21 do23.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez co jest podawane co2 ?
Jakie stosujesz nawozy i jakie dawki ?
jak jest to ten sam efekt który miałem przy podobnym litrażu to jak nie masz cierpliwości to nie wyjdziesz z tego
podaj jeszcze parametry wody 

Przy takich baniakach roślinych na start wpuszcza się około 200-300 krewet Amano inaczej efekt będzie taki jak na załączonym obrazku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez co jest podawane co2 ?

Jakie stosujesz nawozy i jakie dawki ?

jak jest to ten sam efekt który miałem przy podobnym litrażu to jak nie masz cierpliwości to nie wyjdziesz z tego

podaj jeszcze parametry wody 

Przy takich baniakach roślinych na start wpuszcza się około 200-300 krewet Amano inaczej efekt będzie taki jak na załączonym obrazku 

 

Co2 podawane do filtra narurowego diy na oddzielnej pompie 1100l.

nawozy to sole EI (KNO3, KH2PO4, MgSO4, CSM+B), w 1/4 dawki zalecanej

amano będą w wtorek, 100szt :)

Edytowane przez MixEEr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłeś w to tyle pieniędzy i pracy, więc chyba test CO2 za 40 zł to żaden wydatek. Bo na tą chwilę nie wiesz ile masz CO2 w akwarium.

 

Jakie jest KH? Komputer to nie wszystko.

 

 

nawozy to sole EI (KNO3, KH2PO4, MgSO4, CSM+B), w 1/4 dawki zalecanej

 

 

Co jest napisane w instrukcji? Jaka dawka jakiego nawozu o ile zwiększa jego stężenie w zbiorniku?

Np.: 10 ml nawozu na 100l wody zwiększa stężenie NO3 o 0,8 ml/l

 

Trzeba ustalić czy czegoś jednak nie brakuje. I tak stawiam na CO2....  :mrgreen: Jak z cyrkulacją?

Edytowane przez DavyJones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłeś w to tyle pieniędzy i pracy, więc chyba test CO2 za 40 zł to żaden wydatek. Bo na tą chwilę nie wiesz ile masz CO2 w akwarium.

 

Jakie jest KH? Komputer to nie wszystko.

 

 

 

 

Co jest napisane w instrukcji? Jaka dawka jakiego nawozu o ile zwiększa jego stężenie w zbiorniku?

Np.: 10 ml nawozu na 100l wody zwiększa stężenie NO3 o 0,8 ml/l

 

Trzeba ustalić czy czegoś jednak nie brakuje. I tak stawiam na CO2....  :mrgreen: Jak z cyrkulacją?

 

Jaki test na co2 kupić ? jakiej firmy ? bo te indykatory na stały test co2, to przecież jest stały pomiar pH...

Kh mam 3,7 - nic się nie zmieniło od początku.

 

Już podaje jak mam obliczone sole (sole z firmy akwarium.net) - załącznik.

z tym że ja podzieliłem na dawki codzienne i podaje codziennie -

Makro 34ml/dobe dawka zalecana, podawałem 1/4, od dziś leci 1/2.

Mikro 22ml/dobe dawka zalecana, podawałem 1/4, od dziś leci 1/2.

 

dawka podawana na tydzień ppm (dla akwarium 1000l - w sumie mam ok 1200-1300l wody w obiegu, z tym że sump jest dość spory, display ma niecałe 1000l)

NO3 20,6
K 13,0
PO4 2,7
Mg 5,7
CSM+B 0,2
 
Cyrkulacja- mam dwie pompy obiegowe jebao dc 12k, jedna ma wylot od strony komina, a druga z naprzeciwka, chodziły na 1 z 10 biegów, dziś zwiększyłem na 4 bieg obie pompy, cyrkulacja jest obecnie an tym poziomie że widać że rośliny (i glony) ruszają się praktycznie w całym akwarium.

post-12912-0-78074800-1490636767_thumb.png

Edytowane przez MixEEr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym mocną podmianę zrobił, taką z 70%. Po co Ty to mikro lejesz?

Do tego oświetlenie. Od początku taka solara? Nic dziwnego, że w dwa tygodnie masz armagedon. Wywal te paski ledowe i aquastary. Do tego skróć czas świecenia. Tam masz rośliny wolno rosnące, nie pogonisz ich choćbyś spuchł. Zmniejsz moc oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstaw micro i to na przynajmniej  tygodni.

 

Włożyłeś w to tyle pieniędzy i pracy, więc chyba test CO2 za 40

Po co jak ma komputer ph który jest o niebo dokładniejszy.

I z tego kalkulatora wynika podmiana 30% to za mało, podmieniaj 50%.

A co do oświetlenia to na co ci ta taśma i po co ci ten solar, z tego co czytałem chcesz skalary to przy tym oświetleniu zapomnij, choć i tak się nie nadają do tego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

DavyJones, dnia 27 Marz 2017 - 18:58, napisał: Włożyłeś w to tyle pieniędzy i pracy, więc chyba test CO2 za 40 po co jak ma komputer ph które jest o niebo dokladniejszy

 

Komputer PH mierzy PH a nie poziom CO2. Na podstawie podanego KH - 3,7 i PH 6,8 z tabeli KH/PH widać, że brakuje CO2.

 

Ten sump jest trochę niefortunny. Na pewno przez sump sa straty CO2.

 

 

 

jaki test na co2 kupić ? jakiej firmy ?
 

 

Najtańszy noname, szklany i butelkę z indykatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer PH mierzy PH a nie poziom CO2. Na podstawie podanego KH - 3,7 i PH 6,8 z tabeli KH/PH widać, że brakuje CO2.

 

Ten sump jest trochę niefortunny. Na pewno przez sump sa straty CO2.

 

 

 

 

 

Najtańszy noname, szklany i butelkę z indykatorem.

 

Ale przecież ten płyn w indykatorze nie mierzy stężenia co2 w wodzie tylko pH wody, a ja pomiar ph mam stały bo mam kompa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast sumpa zastosowałbym 2xIkola MAXX 1200. Tanie i mocne filtry.

Nie porównuj supa do kubła nawet 2, bo nie da się porównać, ile może mieć ten ikola pojemności 12l mediów to max a sump nie wiem jaki kolega ma duży ale ze 100l pewno wejdzie.

 

ale przecież ten płyn w indykatorze nie mierzy stężenia co2 w wodzie tylko pH wody, a ja pomiar ph mam stały bo mam kompa....

Nie zmieniaj bo masz dobry pomiar, nad czym bym się zastanowił dodanie 2 reaktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież ten płyn w indykatorze nie mierzy stężenia co2 w wodzie tylko pH wody, a ja pomiar ph mam stały bo mam kompa....

 

No skąd? Płyn w indykatorze nie mierzy PH wody, bo z woda nie ma styczności, tylko z gazami z wody się wydobywającymi i to CO2 zabarwia go lub nie na żółto.

 

Na test patrzysz i od razu wiesz czy nie masz za mało gazu.

 

 nie porównuj supa do kubla nawet 2 bo nie da się porównać ile może mieć ten ikola pojemności 12l mediów to max  a sump nie wiem jaki kolega ma duzy ale ze 100l pewno wejdzie 

 

 

Pojemność filtra w akwarium roślinnym jest mało istotna. Ważniejszy jest przepływ i filtracja mechaniczna.

Kubeł o dużym przepływie w akwarium roślinnym jest zawsze lepszy niż sump. Sump do roślinnego się nie nadaje. 

Edytowane przez DavyJones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeł o dużym przepływie w akwarium roślinnym jest zawsze lepszy niż sump. Sump do roślinnego się nie nadaje. 

Człowieku o czym ty gadasz widać, że nie znasz zasady działania sumpa , a no tak zapomniałem że wy rośliniarze patrzycie tylko na zielsko ryby macie w d.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku o czym ty gadasz widać ze nie znasz zasady działania sumpa , a no tak zapomniałem ze wy rośliniarze patrzycie tylko na zielsko ryby macie w d.....

Prawie sam sobie odpowiedziałeś. Jak znasz zasadę działania sumpa to powinieneś wiedzieć, że do akwarium roślinnego się nie nadaje. Ma Ci tłumaczyć dlaczego?

 

Co ma akwarium roślinne do ryb w "d"?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej wszystkim, tak na bogato.

A że od samego początku do autora tematu nie dociera, że w akwa słodkowodnym drogo wcale nie znaczy dobrze to po przenawożeniu akwa które jeszcze nie "ruszyło" ma 1000 litrowe glonarium to co się dziwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nawoże solami, dopiero od paru dni, właśnie dopiero zacząłem nawozić jak pojawiły się glony, i chyba dzięki temu są już w odwrocie, najpierw czytajcie a potem hejt ;)

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...