Skocz do zawartości

obsada afrykańska 200l


michal_n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

szykuje sie kolejne akwarium, jedna z opcji to Afryka zachodnia. Miałem kiedyś barwniaki czerwonobrzuche i chętnie bym do nich wrócił.

Czy ktoś miał by jakieś sugestie co można by dołożyć do pary barwniaków w takim akwarium tak, żeby w miarę biotop utrzymać (nie jakoś hardkorowo - nie musi być wszystko z tego samego zakola rzeki....).

Może proporczykowce jakieś.....

 

Będę zobowiązany za pomoc i sugestie bo jakoś nie mogę się zdecydować :)

 

pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 200l możesz pokusić się o proporczykowce błękitne. Zobacz je u mnie w galerii - jedne z największych proporczykowców, przepięknie ubarwione, tylko bardzo drapieżne, więc każda mała ryba jest dla nich na jedno chapnięcie.

To z pewnością jest ciekawa propozycja. 

 

Czyli na razie jest para barwniaków i para ? proporczykowców (tylko może jakieś mniejsze i łagodniejsze?) coś bym tam jeszcze wpuścił :) 

Jakiś mały syndontis na dno? sa jakieś takie dostępne powszechnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o proporczykowce to proponuję harem 1+2/1+3, u mnie mają odwrócone proporcje tymczasowo i ratuje je tylko to, że mam spore akwarium i dużo kryjówek, jak młode podrosną, będę musiała to naprawić :)
Co do dna, to może lepiej pójść w dwie pary barwniaków? One sobie podzielą akwarium ;) Tylko może, żeby było ciekawiej, to jakąś odmianę szmaragdowych. Barwniaki potrafią zagonić na śmierć wszystko inne, co się po dnie rusza. U mnie nawet trzciniaka potrafią pogonić, jak się zbliży do młodych, a te bestie są ogromne.
Bardziej pomyślałabym o czymś na środek, bo barwniaki to dno, proporczykowce przy powierzchni... Tylko właśnie nie mam pomysłu. U mnie są świeciki kongolańskie, ale one potrzebują długiego akwarium (moje 120 cm jest przykrótkie dla nich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sobie pomyślałem, że trochę zmienię koncepcję. Nietypową 240 którą mam jako szpital zamienię na akwarium biotopowe bo jest dłuższe a na szpital/wylęgarnię zostawię 200l i jedną 30kę. W ten sposób będę miał więcej. dna do dyspozycji to może para barwniaków i piskorki się pomieszczą. W przeszłości jak je miałem to wydaje mi się, że dalej jak 40-50 cm od gniazda ryb nie ganiały więc piskorki będą miały jeszcze sporo luzu bo ta 240 ma jakieś 125 cm... 

No tylko rzeczywiście czegoś w środek brakuje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...