Skocz do zawartości

Blade i chore(?) neonki


King_PatryQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że więcej rybek ma krostki. Biorę pod uwagę ospę. Ale jak wcześniej nie widziałem tych krostek, tylko inne "anomalie" wcześniej opisywane, a ryby i tak zdychały to mogło to byc spowodowane ospą, tylko bez obiaw krostek? Czy moge wykluczyć gruźlicę? Zauważyłem tez ze niektóre gupiki pływają przy powierzchni? Co moze byc tego przyczyna? Nie mam niestety tych testów?

post-13817-0-13278700-1472988362_thumb.jpeg

post-13817-0-27205800-1472988456_thumb.jpeg

post-13817-0-00092700-1472988654_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak norma przy testach, jest wynik jaki się odczytuje i taki się podaje...

Ty chyba nie chcesz żeby pomóc Twoim rybom, cały czas coś "kręcisz".

Dhuz ogólnie przy różnego rodzaju zatruć ryby siedzią przy powierzchni jak ich organizm nie nadąża wydalać trucizne z organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki wygląd (czerwone plamki na brzuchu i coś z łuskami) to objaw której choroby? I to wyblaknięcie miejscowe niektórych neonków? I która choroba zbiera tak szybko żniwo i moze zabijać bez widocznych objawów? Dziękuje za pomoc tak przy okazji. :)

post-13817-0-89563800-1473331504_thumb.jpeg

 

Edit:

 

Dodam jeszcze, że niektóre gupiki mają postrzępione płetwy. Może wiecie od czego to? I na tym gupiki co był przez pewnie sam i miał problem z okiem było sporo krostek, a juz dzisiaj jest ich mniej. Ostatnio codzinnie zdychały jakieś rybki. Neon czarny też odszedł. :(

post-13817-0-21177700-1473346446_thumb.jpegpost-13817-0-46818300-1473346463_thumb.jpegpost-13817-0-09743200-1473346482_thumb.jpeg

Regulamin 6.2. Mapet

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze trochę tak po łepkach śledzę temat bo wyskakuje mi non stop w nieprzeczytanych jednak swoje zdanie mam. Zacznij leczyć na ospę, daj testy wody i ogarnij to akwarium bo wygląda tragicznie. Nawet jak leczenie przeżyją ryby to przy tych warunkach choroba przypałęta się inna. Wróżę restart bo optymistycznych przesłanek mi tu brak.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeciwdziałać i zapobiegać temu grzybowi? Co do akwarium, to przez podłoże mam problemy z glonami, bo z tego co wiem to ProSoil mocno pobierało jakiś związek.

Zrobiłem testy. Z paskowych(są po terminie):

No3- 10-25mg/l

No2- 0

GH- delikatnie więcej niż 7

KH- delikatnie powyżej 10

pH- około 8

Cl2- nie jestem pewny, te kolory takie niejasne, możliwe, że więcej niż 0

 

Z kropelkowych mam Po4, No3 i Fe. Zrobiłem No3 i wyszło około 10

 

 

Nie wiem czy to istotne, ale zdechła ta rybka co miała nadęty brzuch i widziałem ze ma "powiększony" odbyt. I widzę jeszcze, że tam gdzie płetwy są postrzępione (nie wszędzie) jest jakby biała obwódka. I leczę ryby na ospę, zauważyłem poprawę. I opadający ogon u neonka jest trochę niepokojący.

Edytowane przez King_PatryQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak przeciwdziałać i zapobiegać temu grzybowi?

Jak większości chorobom. Poprawić byt rybom, chociaż ciągle Ci się to powtarza do Ciebie nie dociera i nie robisz nic w tym kierunku.

Pomijam to, że testy niedokładne to jeszcze przeterminowane a nie uważasz, że te parametry nie są dla nich odpowiednie?

Powiem Ci prawdę, że przy takich parametrach wody ja się leczenia bym nie podjął żadnego u Ciebie.

To tyle z mojej strony w tym temacie. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas podmieniania wody, odmulam dno, czyszczę szyby, co jakiś czas czyszczę filtr, ostatnio kupiłem więcej różnorodnych karm. Co mam jeszcze robić żeby było im lepiej? Z glonami jest u mnie cieżko przez podłoże ale glony chyba rybom nie szkodzą. Co do testów to chyba tylko pH mam za wysokie, ale to może wodą destylowaną uda mi się zbić trochę. I tak przy okazji to czy węgiel aktywny jest szkodliwy dla ryb? Bo mogło mi kilka "kawałeczków" spać na dno. No ale nie wydaje mi się żeby to rybom miało zaszkodzić.

 

 

Edytowane przez King_PatryQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel aktywny odciąga  po prostu z wody niechciane związki.

 

Ryby masz o rozbieżnych wymaganiach, nie możesz dogodzić wszystkim. Stąd mowa o poprawie warunków - rozbić to na dwa akwaria, albo części znaleźć nowy dom.  I pilnować, by żyworódki nie przerybiały zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...