Jump to content

Czy taki sprzęt mi wystarczy?


Recommended Posts

Witam . Mam akwarium 90-95 litrów i zastanawiam się czy ten sprzęt jest dobry : filtr kaskadowy (nie znam marki) HBL-701, pompka napowietrzajaca Aqua szut Air Fish 5w, i grzałka Sonpar HA-200. Oświetlenie z pokrywy Wromak typ W-2 Dołączona grafika PS jakie rośliny do takiego oświetlenia czy kupić lepsze?

 

Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ten filtr kaskadowy jest taki na styk i to pod warunkiem, że będziesz trzymał kilka niewielkich ryb. Przepływ ma dobry, ale pojemność filtracyjna kuleje i lepiej sprawdziłby się tutaj kubełek. Pompka napowietrzająca jest zbędna, bo ruch tafli wody doskonale napowietrza. Grzałka to jakiś archaik, nie znam i nie podłączyłbym tego. Lepiej kupić aquael'a lub droższego jagera i spać spokojnie. W ogóle co planujesz w tym akwarium? Bo wydaje mi się, że nie jesteś doświadczony, a musisz wiedzieć, że akwarystyka nie wybacza błędów i jest wymagająca. Chętnie pomożemy.

 

Znalazłem Twoje pytanie na onecie. Z całym szacunkiem, ale nie sugeruj się odpowiedziami nawet jeśli byłyby w porządku. Nigdy nie wiesz kto tam siedzi i takie przypadkowe źródła są wysoce niewiarygodne. Na takich portalach szerzą się mity jakoby welonom świetnie żyło się w kulach itp. Omijać z daleka. 

 

Jaką masz świetlówkę w tej pokrywie? To, że 18W to wiem, ale bardziej interesuje mnie barwa mierzona w kelwinach oraz to, jak stara jest to świetlówka. One się zużywają.

 

Zauważyłem tam też pytanie odnośnie obsady. Nie możesz wybrać obsady w ciemno. Nie znasz parametrów wody i do tego chcesz dobrać losowe rybki. Gurami to ciepła woda, kardynałki chłodna. Napisałeś, że o tym wiesz a mimo to o to pytasz. Nie, nie możesz.

Edited by mrkojiro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...