Jump to content

Czy taki sprzęt mi wystarczy?

Recommended Posts

Witam . Mam akwarium 90-95 litrów i zastanawiam się czy ten sprzęt jest dobry : filtr kaskadowy (nie znam marki) HBL-701, pompka napowietrzajaca Aqua szut Air Fish 5w, i grzałka Sonpar HA-200. Oświetlenie z pokrywy Wromak typ W-2 Dołączona grafika PS jakie rośliny do takiego oświetlenia czy kupić lepsze?

Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka

Ten filtr kaskadowy jest taki na styk i to pod warunkiem, że będziesz trzymał kilka niewielkich ryb. Przepływ ma dobry, ale pojemność filtracyjna kuleje i lepiej sprawdziłby się tutaj kubełek. Pompka napowietrzająca jest zbędna, bo ruch tafli wody doskonale napowietrza. Grzałka to jakiś archaik, nie znam i nie podłączyłbym tego. Lepiej kupić aquael'a lub droższego jagera i spać spokojnie. W ogóle co planujesz w tym akwarium? Bo wydaje mi się, że nie jesteś doświadczony, a musisz wiedzieć, że akwarystyka nie wybacza błędów i jest wymagająca. Chętnie pomożemy.

Znalazłem Twoje pytanie na onecie. Z całym szacunkiem, ale nie sugeruj się odpowiedziami nawet jeśli byłyby w porządku. Nigdy nie wiesz kto tam siedzi i takie przypadkowe źródła są wysoce niewiarygodne. Na takich portalach szerzą się mity jakoby welonom świetnie żyło się w kulach itp. Omijać z daleka. 

Jaką masz świetlówkę w tej pokrywie? To, że 18W to wiem, ale bardziej interesuje mnie barwa mierzona w kelwinach oraz to, jak stara jest to świetlówka. One się zużywają.

Zauważyłem tam też pytanie odnośnie obsady. Nie możesz wybrać obsady w ciemno. Nie znasz parametrów wody i do tego chcesz dobrać losowe rybki. Gurami to ciepła woda, kardynałki chłodna. Napisałeś, że o tym wiesz a mimo to o to pytasz. Nie, nie możesz.

Edited by mrkojiro