Skocz do zawartości

Co to za glon? proszę o pomoc...


RA_FEEL_IT!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Krasnorosty. Przyczyna to podmiany wody. Za małe, lub za rzadkie, lub obydwa naraz.

Bardzo to uprościłeś  ,za małe  lub za rzadkie podmiany to tylko jeden element układanki  .Krasnorostom sprzyja duży  ruch wody ,wysoki fosfor ,wysoki azot ,mała ilość co2 w  wodzie ,twarda woda .

 

U  mnie też się pojawił  problem z krasnorostami    a  dozuję co2 z butli według testu  mam 30mg/l , fosfor  0.25mg ,no3 10  , leję wodę ro do podmian , gh10 /kh 6 .... i skąd krasne ?

 

Od soboty robię podmiany na samo RO co dwa dni wymieniam 35-40l wody ,  zmniejszyłem przepływ w kuble na 50%, dodaje EC  10ml /112l wody co dziennie , zwiększyłem również dozowanie CO2  test już wpada w kolor pomarańczowy  ,ale przyduchy jeszcze nie ma . Od dwóch dni leję wywar ze zwykłej  herbaty  (czarnej  1 łyżeczka na 250ml wody  i po wystygnięciu do akwarium)  ... i co  efektów  raczej nie widać .

 

W zbiorniku  18  krewetek Amano,  rzekomo jedzą  krasne  czego u siebie nie widzę ,może jedzą ale już  obumarłe  krasne , hybrydy crystali  ok 35 sztuk.

 

Powyższe działania będę prowadził jeszcze przez nast. tydzień,  jak nie będzie efektu to nie wiem czego próbować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nadmiaru DOC. Samo makro czy mikro to jedna sprawa ale krasnale głównie korzystają z wszelkich organicznych syfów. Czasem warto np. zajrzeć do kubła czy przepłukać węże. Plus oczywiście regularne podmiany połączone z czyszczeniem wszystkiego.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

To co możesz wyciągnąć z akwarium wyciąg i polej zwykłym octem którego używa cię w kuchni a to czego nie można wyciągnąć, za pomocą strzykawki i igły delikatnie polej bezpośrednio na glona w akwarium. Od octu krasnale giną natychmiast a używany z głową nie szkodzi w akwarium.

Sam tak walczyłem u siebie z krasnorostami i żadna ryba ani roślina nie ucierpiała.

Jak już się pozbędziesz glonów to proponuję częstsze podmiany wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...