Skocz do zawartości

Czy taka obsada może być?


Mr Hunter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba źle czytałeś ;)

Weźmy pierwszy lepszy przykład - neony innesa to temperatura maksimum 24*C, natomiast ramirezy to minimum 25*C.

Gurami i ramirezy są terytorialne - jak chcesz to pogodzić w akwarium tej wielkości?

 

Jeszcze raz na spokojnie poczytaj o wymaganiach ryb, napisz co Ci się podoba, czego byś oczekiwał, a my podpowiemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz wszystko lepiej, po co pytasz?

 

Neony Innesa czują się świetnie przegrzane, czy Ramirezy wyziębione? Same to powiedziały, czy właściciel sobie dorobił taką wersję, bo jeszcze nie pozdychały? Miałem Innesy latami, nie ich miejsce w akwarium tropikalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to, że żyją nie znaczy, że mają się świetnie. Poczytaj na dobrych stronach/w książkach informacje dotyczące poszczególnych ryb - dużo się rozjaśni :)

To naprawdę nie jest nasza fanaberia czy chęć obrzydzenia Ci tego pięknego hobby - to wymagania ryb, na które nie mamy wpływu. Oczywiście nie w akwarium możesz trzymać nawet karpia - nie możemy Ci tego zabronić - ale jeśli chcesz się zabrać za akwarystykę na poważnie to trzeba mieć na uwadze przede wszystkim dobro zwierząt.

 

Druga kwestia to parametry wody. Masz możliwość zbadania wody kranowej lub sprawdzenia ich na stronie wodociągów? Może się okazać, że konieczny będzie zakup filtra RO (odwróconej osmozy) i odpowiednia mineralizacja wody. Koszt samego filtra to około 100zł. Jeżeli to okaże się wydatkiem ponad Twoje dotychczasowe możliwości trzeba będzie dobrać obsadę do Twojej kranówki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podoba ci się to nie odpisuj. Mówię widziałem akwarium człowieka który na pewno wie więcej i mu żyły nie wiem jak mądralo ale żyły.

Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka


Spoko Miniu ale u niego naprawdę czuły się super.

Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka
 


Ten gościu to tramadolihydrochlor zobacz na yt i dopisz ramirezy to wyskoczy odc jak kupił


Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka


Tak mam możliwość sprawdzenia

Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka


Parametrów itp.

Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka


Mam na to pieniądze jak będzie trzeba to będę musiał kupić
PS jak bym nie miał pieniędzy na to to bym się nie brał za to

Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Miniu
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale niestety fizycznie nie mogły się czuć super - dla jednych ryb było ponad możliwe granice lub dla drugich - poniżej.

Musisz przyjąć do wiadomości, że tutaj na Forum staramy się doradzać mając na względzie dobro ryb, za które ktoś chce wziąć odpowiedzialność. Jest wiele przepięknych ryb, które z pewnością będą mogły zagościć w Twoim akwarium - ochłoń trochę i przyjmij do wiadomości, że czasem po prostu nie da się mieć tego co się chce. Podaj nam parametry Twojej wody z kranu/napisz czy jesteś w stanie zakupić wspomniany przeze mnie filtr RO.

 

PS. Zakładając temat trzeba się liczyć z tym, że komentarze nie zawsze są po naszej myśli - nie należy mieć za to pretensji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko

 

Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka

 

 

Po prostu nie rozumiałem jak mogą żyć u niego a wy mówicie ze nie :-D

 

Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka

 

 

Jakie rybki stadne mogę wpuścić?

 

Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka

 

 

Mogę do tego skalara?

 

Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyć mogą ale nie będzie to dla nich dobre życie pod żadnym względem. Skalara do takiego litrażu nie pchamy - jest zwyczajnie za małe.

 

Jeżeli masz możliwość zakupu filtra RO to może 1+1 ramirezy, do tego grupka neonów czerwonych i na dno kiryski sterby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie rozumiałem jak mogą żyć u niego a wy mówicie ze nie :-D

Nie wiem, czy rozumiesz, co do Ciebie napisałem - jeśli żyją, to nie znaczy, że ryby mają się dobrze. Ludzie często biorą pobudzenie Innesów w wysokiej temperaturze za 'dobry stan', a dla tych ryb to zwyczajnie jazda na podkręconych obrotach. Za to Ramirezy w niskich są wybitnie podatne na choroby. :)

 

 

Jak nie podoba ci się to nie odpisuj. Mówię widziałem akwarium człowieka który na pewno wie więcej i mu żyły nie wiem jak mądralo ale żyły.

Rzucaj dalej epitetami, to na pewno pomoże. :) Z ciekawości obejrzałem tego czlowieka, który 'na pewno wie więcej' ...

 

Ten gościu to tramadolihydrochlor zobacz na yt

Zobaczyłem ciepłolubne neony czerwone z czarnych wód w zbiorniku HT trzymane z zimnolubnymi kiryskami spiżowymi i coś o 'plaży dla kirysków' to sobie odpuściłem. Jest mi niemal przykro, ten pan nie zostanie moim guru w najbliższej przyszłości.

 

 

Mogę do tego skalara?

Wydrukuj sobie, lub narysuj i wytnij papierowego skalara o długości przynajmniej 12 centymetrów. Po czym zastanów, czy po urządzeniu akwarium z aranżem i  rybami będzie dla niego miejsce, by robił coś poza przepływaniem 6 długości swojego ciała w tą i z powrotem (przy założeniu, że aranż, czy roślinność nie będzie przeszkadzać). Nie bez powodu minimum dla pary skalarów to 100x40x50, a zalecany zbiornik to 120x50x50 - te placki są zwyczajnie duże, a jako pielęgnice brudzą mocno wodę.

 

1. Testy kropelkowe

2. Sprawdzenie parametrów

3. Dyskusja o końcowej obsadzie.

 

Na chwilę obecną wszelkie doradzanie moze się rozbić co najwyżej o poinformowanie Cię, że to, co chcesz trzymać potrzebuje miękkiej i kwaśnej wody. Jeśli masz w kranie twardą, bez RO się nie obejdzie. Oczywiście, znajdziesz hordy wyznawców poglądów, że 'hodowlanki magicznie nabyły metodą przyspieszonej ewolucji na potrzeby człowieka zdolność adaptacji do każdej wody", tak jak znajdziesz zwolenników trzymania bojowników w kuli, bo w naturze są znajdowane w wysychających kałużach i niewielkich bajorkach.

 

Szukasz info o rybach, to wejdź na seriouslyfish.com, albo chociaż domowe-akwarium, czy do naszej forumowej encyklopedii. Źródła takie, jak rybyakwariowe.eu sugerują swoimi 'zakresami', że możliwe jest trzymanie ryb Rio Negro razem z rybami jeziora Tanganika.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do Autora tematu.

Nie zakładaj masy tematów dotyczących tego samego pytania (usunęłam już kilka), jeden wątek do tego wystarczy.

Zamieszczanie kolejnych nie zmieni odpowiedzi jakie uzyskujesz.

 

A wracając do niniejszego wątku...

112L to akwarium które daje masę możliwości, sama mam dwa zbiorniki o podobnych wymiarach (126L i 96L). Zmierz parametry tak jak radzą chłopaki, wiedząc co masz w kranie łatwiej będzie pomóc z doborem obsady.

I tak jak wspomniano wyżej to, że ktoś trzyma ryby w nieodpowiednich warunkach i żyją nie oznacza, że powinno się brać z tego przykład... W tym hobby nie chodzi o naginanie potrzeb zwierząt - zbiornik który dla nich stworzysz to ich cały świat, warto więc się do tego przyłożyć i poczytać (sensowne źródła).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada do akwarium 112l :4×gurami, 6×pielęgnica ramireza,2-3×skalar, 10 neon czerwony/10 razbora klinowa, 4 kirysek/4 glonojad syjamski/5 otosek/4-5 piskorek
(Ostatni raz się pytam ;-) )

Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Pytania o obsadę zadawaj w jednym temacie, nie ma najmniejszej potrzeby zakładać kilka tematów pytając o to samo. Połączyłem. /Miniu/

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Pierwszy i ostatni raz odpowiadam. Gurami i skalary za duże. Sześć Ramek to też przesada. Co do reszty to bez parametrów wody Nie powiem czy mogą być. Acha dla kirysków wymagany piach jako podłoże i to nie jakaś plaża.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadając to pytanie właśnie nie widać, że czytałeś nawet nie tylko o rybach, a odpowiedzi dodawane do tego tematu.

Jak trzeba poczytaj ten wątek nawet kilka razy, wypunktuj sobie to o co chcesz się zapytać/dowiedzieć, przeszukaj Forum i w razie niejasności pisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze niektórych to zdenerwuje. Przepraszam , ale mam inną obsadę . Oczywiście do 112l .
4*gurami/prętnik karłowaty, 8* ramireza- zwykła /blue, 8* razbora klinowa, 4* kirysek/otosek/piskorek (zmiany nie są duże, wiem) Jeszcze raz przepraszam tych co naprawdę się denerwują, ale nie chce popełnić głupiego błędu :D

Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka
 

Zakładanie kolejnych tematów nic nie zmieni. Serio. /ahr/

Edytowane przez ahr
Połączono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jakbyś mieszkał w afryce i dysponował klatką 2x2m i chciał do niej wpuścić niedźwiedzia polarnego z eskimosem. No nijak to się ma do siebie. Mówisz że czytasz a nie jesteś w stanie pojąć najprostszych rzeczy. Ryby muszą być dopasowane do siebie charakterem, temperaturą w której żyją, pH wody, twardością, przestrzenią w której mogą się poruszać i często również podłoże ma znaczenie. Przy czym zwracasz uwagę na wszystkie wytyczne.

 

Przykład:

Neon Innesa 22-24 stopnie, woda miękka

Skalar 24-28 stopni, woda miękka-średnio miękka, minimum 240 litrów

Ramireza 25-28 stopni, woda miękka, piach jako podłoże

 

I teraz tak:

1. Nie znasz parametrów wody, a może się okazać że masz twardą wodę = żadna z powyższych nie może zamieszkać w Twoim akwarium ze względu na twardość wody

2. Masz wodę miękką ale akwarium 112 litrów = skalar nie może zamieszkać w Twoim akwarium bo jest za małe

3. Masz wodę miękką, skalar odpadł więc chcesz Neona Innesa i Pielęgniczki Ramireza. Jesteś w stanie zapewnić odpowiednią temperaturę jednemu gatunkowi = musisz z jednego z nich zrezygnować

 

I takich relacji jest jeszcze bardzo dużo, np charakter ryb. Nadal uważasz, że czytasz aż głowa pęka?

 

 

Mam więc propozycję: sprawdź parametry wody (pH, GH, KH), a my dobierzemy do Twojego akwarium zestaw ryb który będzie się uzupełniał i każda z nich będzie się czuć dobrze. Będziesz mógł mieć 2-3 ryby większe, ławicę mniejszych ryb i coś na dno. Całe akwarium wypełnione. Uwierz że są dziesiątki możliwości. 

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...