Skocz do zawartości

[180 l] Problem z roślinami


Kaalinkaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia już co robić :(. Rośliny w moim akwarium wyglądają coraz gorzej i nie wiem co może być tego przyczyną, w dodatku mam pełno glonów :(. Czy ktokolwiek jest w stanie zidentyfikować co się dzieje z roślinami?

 

Moje akwa ma 180 l profilowane 100x40x50. W podłożu jest substrat sypki, nie pamiętam firmy. Dalej żwir i większe kamienie.

Oświetlenie 2 x Polamp Daylight 6500K 30W T8.

Parametry wody:

PH - 7.6

Gh - 18

KH - 7

NO3 - 30-35

NO2 - 0

NH3 - 0

PO4 - 0.5

 

Do podmiany używam co tydzień 25 litrów wody Oaza z Biedronki i 6 litrów wody demineralizowanej. Co tydzień dodaję 15 ml Easy Life Profito. Od dwóch tygodni codziennie daję 5 ml Easy Carbo, jednak nie widzę żadnej poprawy.

Przez jakiś czas (ok 3 tygodni) w akwarium byli dodatkowe oświetlenie LED, wydaje mi się że wzrost glonów był wtedy większy dlatego od tygodnia jest teraz wyłączone. Nie mniej jednak problem z roślinami miałam na długo zanim te oświetlenie się pojawiło, wiec to raczej nie jest przyczyną.

Nie wiem już co robić, c zero jest za mało, potasu, magnezu? Czy rośliny da się jeszcze uratować? I jak pozbyć się glonów?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz piękne krasnorosty  jaką masz filtrację w tym zbiorniku ,obsadę i co to za oświetlenie LED (paski,power led ) jak moc?

 

Dobrą  metodą  usunięcia tego  jest polewanie  glonów Carbo ze strzykawki przy wyłączonym filtrze i tak polane roślinki zostawić za 5-10 min z wyłączonym filtrem  .Taką operację  przeprowadzać codzienie przez 5-7 dni  jak zobaczysz ze glon żółknie /bieleje  to znaczy ze obumiera .

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...