Jump to content

Akwarium 300l

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy lecz nie mam gdzie zasięgnąć rady więc postanowiłem napisać. Aktualnie posiadam akwarium ok 80l jednak z racji iż wkrótce zamierzamy się przeprowadzić do nowego domu to i jest szansa aby wykorzystać okazje ( "żono, bo ładne i miejsca jest więcej to damy większe" ) i zwiększyć baniaczek do 300l ( 120x50x50). Pytań będę miał wiele z czasem jednak zacznę od samego akwarium. Czy jeżeli mam w planie zakup filtra kubełkowego to czy w akwarium potrzebuję komin. Czy komin jest jakimś plusem przy filtrze zewnętrznym? Czy jest konieczny bo jak zamówię szkło to wolałbym już nie zrobić jakiegoś błędu i nie kleić drugi raz. Zależy mi na hodowli zbrojników w akwarium ogólnym i raczej pod to będę przygotowywał akwarium. Może hodowla to zbyt wiele powiedziane ale chciałbym je mieć...

Aktualnie posiadam obsadę:

4 małe zbrojniki złote

10 fantomów

5 neonów

1 samotny kirys

4 krewetki red cherry

...i raczej chciałbym je przenieść do nowego zbiornika. Korzenie które są na zdjęciach sam znalazłem w rzece i też planuje je wykorzystać przynajmniej w części...

Pozdrawiam Michał

post-24138-0-58171900-1468781213_thumb.jpgpost-24138-0-17367300-1468781349_thumb.jpgpost-24138-0-71655000-1468781359_thumb.jpgpost-24138-0-82635600-1468781372_thumb.jpg

Tyle ze ja w temacie sumpa niewiele wiem. Zależy mi na możliwie prostej instalacji a komin chciałem potraktować jako zabezpieczenie na wypadek awarii kubełka. Do komina miało by sie przelewać z akwarium a stamtąd kubełek miał pobierać. W razie awarii jak sie obniży poziom i komin opróżni to więcej wody nie wyleje sie na zewnątrz. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem jak to działa? Jeśli się mylę proszę o poradę.

Do 300 litrów wystarczy według mnie porządny kubeł + mechanik. Często stosowanym sposobem filtracji w większych akwariach są filtry narurowe. Poniżej wklejam odnośnik do tematu właśnie z narurowcem, a nawet wyceną przy baniaku 726 litrów. Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie i bardzo wygodne w kontekście podmianek wody w większych zbiornikach.

http://forum.superakwarium.pl/topic/46789-726l-ameryka-po%C5%82udniowa/

• Like 1

Właśnie odpowiednia filtracja jest kluczem do tego aby utrzymać akwarium w pięknym stanie,więc tutaj nie warto oszczędzać bo potem Ci się to zwróci i odwdzięczy pięknym widokiem. Może podaj jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć na zakup tych wszystkich akcesoriów.

Właśnie odpowiednia filtracja jest kluczem do tego aby utrzymać akwarium w pięknym stanie,więc tutaj nie warto oszczędzać bo potem Ci się to zwróci i odwdzięczy pięknym widokiem. Może podaj jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć na zakup tych wszystkich akcesoriów.

No budżet najlepiej gdyby się zamknął w kwocie 3-3,5k złotówek. No i dobrze gdyby starczyło na szkło, pokrywę lub belkę z oświetleniem, stelaż lub szafkę oraz na filtrację. Dziś widziałem akwarium które spodobało mi się. Wymiary 150x50x50 i grubość szyby 12mm. Sprzedawca mówił że jest to Aquael . Cena jak na zdjęciu 616 zł jednak ostatecznie za 550 z rabatem kierownika może przejść w moje posiadanie. Pytanie czy warto? Juro jadę na 3 dni do Wrocka i zastanawiam się czy nie warto podjechać do Wromaka i może tam się lepiej ugadam na fajne szkło. Nie wiem czy biorą indywidualne zlecenia? Początkowo miałem kleić u szklarza jednak jak wczoraj był u mnie na montażu luster i szyb do pryszniców to niestety powiedział, że praktycznie tego nie robił i nie będzie eksperymentował. Coś radzicie?

post-24138-0-11207100-1469821127_thumb.jpg

• 2 weeks later...

Chwilkę już myślę nad filtracją do akwarium i zastanawiam się czy w 300l da radę narożny "hamburg" + np. Aquael Turbo 1500? Roślin będzie mało lub wcale ale rybki wymagające "czystej wody".

Jeśli roślin będzie mało, to tym trudniej utrzymać czystą wodę, jednak postawiłabym na jakiś spory kubeł albo nawet sump. Jako mechanik starczy nawet Turbo 1000, ale mimo wszystko ten hamburg to musiałby być naprawdę spory...

• 1 month later...

Dziś już mogę powiedxieć że z zapowiadanych 300l zrobiło się 200l. Akwarium postawione pod koniec sierpnia spokojnie dojrzewało a wczoraj z okazji imienin postanowiłem sobie sprezentować a konkretnie sfinalizować zamówionko u znajomego hodowcy. Do baniaczka trafiło 6 nowych lokatorów, tj. 4x hypancistrus L46 i 2x Hypancistrus L201. Tak naprawdę miał to być zbiornik gatunkowy jednak jak zobaczyłem dorosłe 201 to serducho mocniej zabiło wiec nic mi nie pozostaje jak ustawić trzeci domek dla 201-ek. Poniżej wrzuciłem zdjęcie z aklimatyzacji.

post-24138-0-57512200-1475260698_thumb.jpeg

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...