Skocz do zawartości

Obsada 450 l


bandejj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bandejj chcesz ht? masz za duzo kasy 

bo co2 to nie wszystko 

pozatym obsada wogole nie pasujaca

po trzecie zbiornik trzeba na nowo urzadzic

 

ale zaczynajac od swiatła minim 4x80w dobrej marki 1000zl

zestaw co2  400zl +komputerph 500 dozownik nawozow 1000zl

podłoze ada amazonia 9l 150zl  okolo 7 worów bedziew ci potrze lawa pod podloze

dodatkowy filt eheim 2073 600

dodatkowo rosliny korzenie skaly liczac okolo 600 zl

 

podmiana wody 200 litrow RO tygodniowo

zalanie zbiorkika 100% RO

 

teraz pomysl

 

nie mowie o zużyciu testow

i caly czas kontrola nad zbiornikiem

 

zapomnij o urlopie o wyjazdach itp 

Edytowane przez barttsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o co2 bo wiem, że jest to jakiś sposób na zbicie pH. Nie chcę być uwiazany przez akwarium wiadomo, ale zależy mi żeby wszystko było w porządku a rybki i inne były szczęśliwe :) ok przy następnej podmianie zrobię tak jak mówisz dhuz i zobaczymy czy coś ruszy. Jeśli tak to jaka obsadę proponujesz do tego co już jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO2 to sposób, ale jednocześnie gazujesz sobie baniak. Jak rośliny nie przetworzą... cóż.

 

Przede wszystkim jak uda Ci się ogarnąć parametry, to zacznij od unormowania obsady, która już jest - wszystko to ryby stadne. Potem możesz myśleć o czymś większym, może terytorialnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem barttsw z czym Ty masz zawsze problem... Nie chce ht, filtr ro zakupiłem po to żeby łatwiej obniżać kH między innymi. Obsadę sami pomagaliscie dobrać. Akwarium u mnie ma służyć jako hobby a nie tak jak u Ciebie życiowy cel więc nie myl pojęć. Kupiłem co kupiłem i to zostawiam nie będę wyrzucal tego co już mam bo Ty mi kazesz mieć pyszczaki których nie chce.. I powtarzam Ci to nie pierwszy raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sens to twoje podejscie zabrales sie od samego poczatku nie powiem jak

ro sprzedasz bez problemu

 

to zrob HT ale przygotoj sobie pare tysiecy zlotych

 

taki zbiornik a za przeproszeniem zj........ go

tylko to norma u polakow

Ogarnij się z tymi swoimi złotymi radami... po co się udzielasz jak nie masz nic sensownego do napisania.... Zmień biotop ...tez mi rada, uroki wakacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raiders jak bys znal jego zlote mysli to sam bys tak radzil

 

sam zbiornik dyskutowal przez 30 stron wiec wybacz ale to jest czlowiek nie zdecydowany

No i co się tak boli? Jego niezdecydowanie?

 

Jego pieniadze,jego akwarium,jego problemy ,a forum jest od dyskusji merytorycznej a nie na wrzucaniu komuś "rad" typu sprzedaj wszystko, zmień biotop , g***o wiesz itp itd.

Nie masz nic sensownego do napisania ne potrafisz pomóc to nie udzielaj rad i nie rob pyskówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zrozumienie.. Barttsw mi dużo pomógł, ale jego rady są zbyt drastyczne niestety :) do tej pory nie widzę większych błędów jakie bym popełnił poza substratem, który podobno podnosi pH, ale tego przewidzieć się nie dało i trzeba z tym żyć... Bardziej liczę na rady co dalej robić niż zniechęcanie typu 'wszystko jest do kotka... :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do wyboru albo raz zrobisz porządnie podłoże i będziesz miał spokój albo będziesz się męczył z parametrami przez następne pół roku albo i dłużej.

Ja bym się nie zastanawiał...

 

Chcesz być pewien? Zrób prosty test - 3 pojemniki z RO. Pierwszy same RO, drugi z paskiem z akwa, trzeci z podłożem. Zmierz parametry od razu i po 48h. Zobaczysz co ci wyjdzie...

 

With mobilephone sent.

 

Edytowane przez kicaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy po konkretniejszym zagłębieniu się w temat i zaczerpnięciu kilku ważnych informacji powiem, Wam jak chciałbym żeby to wszystko wyglądało. Nie chcę gazować akwarium jak pod HT, postaram się zbić KH do 2-3 uzyskując przy tym poziomie CO2 pH w granicach 7-6,8. Nie mam w planach dalej rozwijać akwarium w kierunku HT i solarki nie zrobię.Nawożenie będzie ograniczone , minimalne tylko na potrzeby poprawy kondycji roślin głównie potas. Więc tak jak napisałem chcę dążyć do parametrów kh 3-4, ph-6,8-7,0 i uprzejmie proszę Was o propozycję obsady pod takie warunki (uwzględniając to co mam z ewentualną korektą). Zaznaczam, że nie chcę biotopu tylko akwarium towarzyskie i chcę po prostu połączyć dobro ryb a jednocześnie utrzymać proste w uprawie rośliny w dobrej kondycji. Jestem w trakcie badania piasku dopiero po tym okaże się czy faktycznie alkalizuje wodę, ale wyniki dopiero za jakieś 2-3 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...