Skocz do zawartości

Obsada 450 l


bandejj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja "Paragwaj" - temperatura 20-25 stopni (może sezonowo opadać i rosnąć)

W toń 40 żałobniczek, na dno 15 kirysków pstrych, jako ryby terytorialne 3 parki A. borelli lub wąsaczy pospolitych.

 

Wersja "Kolorowo" - temperatura ~26 stopni

W toń 50 miedzików, na dno parka pekolcji, jako ryby terytorialne para gurami mozaikowych.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wersja "Paragwaj" - temperatura 20-25 stopni (może sezonowo opadać i rosnąć)

W toń 40 żałobniczek, na dno 15 kirysków pstrych, jako ryby terytorialne 3 parki A. borelli lub wąsaczy pospolitych.

 

Wersja "Kolorowo" - temperatura ~26 stopni

W toń 50 miedzików, na dno parka pekolcji, jako ryby terytorialne para gurami mozaikowych.

 

Pierwsza wersja troszkę smutna, żałobniczki miałem za dzieciaka i jakoś mi się źle kojarzą :P Druga już bardziej z tym, że pewnie wiąże się z wyrzuceniem obecnej obsady? A raczej wolałbym zostawić to co mam tzn 30x rodostomus i 5 x piskorek, kirysków sterby zostało tylko kilka sztuk więc jeśli trzeba się pozbyć to jakoś przeżyję :)

 

A może coś większego się da? :P

Edytowane przez bandejj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piskorkom i rodostomusom pasowałoby zjechać w dół jeszcze z twardościami i pH, w dodatku 5 sztuk to mało na takie akwarium. Z tymi rybami możesz jeszcze trzymać pstrążenice marmurkowe.

 

Co rozumiesz przez 'coś większego'? Bo dla mnie 'większy' jest np. drewniak dwubarwny, a dla kogoś innego może to być już zbrojnik lamparci. :P

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piskorkom i rodostomusom pasowałoby zjechać w dół jeszcze z twardościami i pH, w dodatku 5 sztuk to mało na takie akwarium. Z tymi rybami możesz jeszcze trzymać pstrążenice marmurkowe.

 

Co rozumiesz przez 'coś większego'? Bo dla mnie 'większy' jest np. drewniak dwubarwny, a dla kogoś innego może to być już zbrojnik lamparci. :P

 

Właśnie jestem w trakcie tego "jechania " w dół, zrobię tak jak pisałeś podmianę jakieś 150 litrów z tego 100 samo ro a 50 torf z ro i zobaczymy co ciekawego się wydarzy jeśli podłoże nie alkalizuje oczywiście :)  Skoro 5 piskorków to za mało, zawsze mogę jeszcze dokupić :) coś większego hmm chciałem po prostu poznać propozycję maxymalnie dużych gatunków do podanego akwarium parametrów i obsady :P Wtedy dokupiłbym jeszcze np 10 piskorków z 15(?) pstrążenic i np parkę tego "czegoś większego" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"większe" w ukryciu- drewniaki dwubarwne. 3-5 sztuk do takiego akwarium spokojnie. "większe" w toń... Pierwsze, co mi przychodzi do głowy, a nie jest mordercą drobnicy, to Akara z Maroni.

Oo i akara już mi przypasowała :smile: Więc podsumowując 30 x rodostomus, 15 x piskorek , 15 x pstrążenica i 2 x Akara z Maroni. Ma to ręce i nogi ? :) W sumie więcej już chyba nie ma sensu bo będzie za duży sajgon więc jeśli wszystko gra to docelową obsadę miałbym ustawioną ;-)

 

Jeszcze tak patrzę na inne bardziej kolorowe akry np paskowana lub błękitna, można to zamienić?

Edytowane przez bandejj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akarki paskowane jeszcze tak, akary błękitne nie.

 

Pamiętaj, że aby dobrała się para pielęgnicowatych trzeba wpierw wpuścić początkową grupę - najlepiej z różnych źródeł samce i samice.

Czyli rozumiem, że zostawienie takiej grupy jest niemożliwe? tzn jak już się znajdzie parka to reszty po prostu mam się pozbyć? Jeszcze pytanie ile sztuk wynosi ta grupa początkowa i jak długo może trwać to "parowanie się " ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zostawienia... może się udać, może się nie udać. Zobaczysz, jak się podzielą akwarium.

 

Zależnie, co chcesz osiągnąć (1 para, czy np. 2-3 pary) to minimum 4-6 sztuk ryb z mniej-więcej równym rozstawieniem samców i samic (czyli np. 1+5 nie ma sensu, bo samice nie mają wyboru). Parowanie powinno się rozpocząć, gdy ryby wejdą w wiek dorosły - jeśli zakupisz dorosłe, to może nawet w pierwszych dniach/tygodniach.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym chyba jednak mniejsze, żeby obserwować jak wygląda ten ich podryw :D W sumie jeśli to nie przeszkadza to wolałbym zostawić np 2-3 parki bo wiadomo będą się ładniej prezentować w akwarium. Sprawdzam jeszcze inne bardziej kolorowe rybki tylko nie do końca wiem czy mogę w tym akwarium towarzyskim np. zamiast akar lub razem z nimi trzymać np parkę gurami mozaikowego/wielkopłetwa wspaniałego/pielęgniczek żółtych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...