Skocz do zawartości

SKALARium od podstaw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem początkującym akwarystą. Posiadam akwarium 120x40xt50 filtr HW303 z lampą UV oraz Aquael 2000 z gąbką. Oświetlenie stanowią dwie świetlówki po 30w (do zmiany na coś bardziej ekonomicznego). Jako obsada będą na pewno skalary i pod te rybki chcę przygotować zbiornik. Moje pytania:co dać na dno , jakie zasadzić roślinki łatwe w hodowli , oraz co włożyć co filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytania:co dac na dno

Piasek nie zmieniający parametrów wody, kilka liści dębu, szyszek czarnej olchy..

 

 

 

jakie zasadzić roślinki łatwe w hodowli

Żabienice, coś na tafle, nurzaniec, biotopowo.

 

 

 

oraz co włożyć co filtra.

Gąbki, ceramikę, ceramikę i jeszcze raz ceramikę, czyli tyle ile jej tam wlezie, im jej więcej tym stabilniejsze akwarium i więcej dla Ciebie spokoju.

 

Do akwarium nie zapomnij nalać miękkiej wody i lekko kwaśnej, lampa UV Ci nie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ceramikę nie ma co przepłacać, lepiej kupić jak najwięcej - ile się zmieści. Lawa wulkaniczna też da radę. Do akwarium daj tylko piach, nie mieszaj go z drobnymi żwirkami itp bo to średnio wygląda. Po prostu piasek, drobny, do piaskownic, najlepiej z atestem, ze sklepu budowlanego. Kupisz dużo, tanio i dobrze. Zatroszcz się również o korzenie, gałęzie itp - uzyskasz dzięki temu naturalny wygląd zbiornika i woda powinna się zrobić delikatnie herbaciana, czyli taka jaką skalary lubią. W zasadzie dla nich to ciemne wody są idealne, ale znowu nie każdy akwarysta lubi :) 

 

Link do tematu jednego z forumowiczów: http://forum.superakwarium.pl/topic/46789-726l-ameryka-po%C5%82udniowa/page-1

Zwróć uwagę na ilość drewna, proporcje ilości drewna do roślin, podłoże, stopień naświetlenia akwarium. Oczywiście litraż dużo większy, ale myślę że śmiało możesz się wzorować. Wg mnie jest dobrze, ale jednocześnie na tyle prosto, że nie będzie trudno aby stworzyć coś podobnego. Trochę żabienic, nurzańca, pistii, mikrozorium, na dno piach, ciemne tło z tyłu, trochę korzeni i gałęzi, ładnie to ułożyć z jakimiś niewielkimi kamieniami żeby zagrało i na pewno się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...