Skocz do zawartości

Wypuszczanie przez rośliny korzeni z pędów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróciłam dziś uwagę  na to, że jedna z roślin wypuściła do wody korzenie z pędu. Czy wodzie czego brakuje czy o co chodzi? Pod  korzenie  dałam kulki GT.

Mniej więcej jutro albo po jutrze będzie  tydzień od zalania. 

Pod spodem zdjęcia korzeni jak i całego akwarium.

Aczkolwiek wydaje mi się, że z roślinami coś jest nie halo. Marnie wyglądają. 

 

 

post-24058-0-30041500-1467455001_thumb.jpg

post-24058-0-77432800-1467455054_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza kulkami nic  nie dawałam. Akwarium ok 30l, filtr fzn-1 (kaskada) działa cały czas na maxa. Oświetlenie ledowe (taką pokrywę dostałam z akwarium)  jaka moc to nie wiem na pasku  niby jakieś info o 32 ale czego to nie wiem.Będę w  domu to dokładniej obejrzę to oświetlenie.

Temperatura stała 25 stopni.

 

 

Parametry wody obecnie to tylko rano z ciekawości zobaczyłam NO2  i wyszła niestety  górna skala 1,5 (testy kropelkowe).

Resztę najwyżej zrobię wieczorem. No3, ph, K+Gh

Edytowane przez Rybcia469
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to  świeże akwarium  jeszcze nie dojrzałe to powinnaś podawać potas i carbo .

Nie wiem jaką wodę lejesz ale pewnie kran to jakieś mikro tam jest  ,azot pojawi się jak zbiornik dojrzeje ,fosfor będzie jak zaczniesz karmić rybska mrożonkami

 

Także na chwilę obecną  pasowało by podawać  Potas (kup sobie gotowca ) i Carbo (węgiel w płynie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości kranówek jest azot i fosfor(zależy od ujęcia, czasem całkiem sporo nawet, u mnie jest bodaj 10mg/l NO3 i 0,4 mg/l PO4) , potasu nie wiele, żelazo coś tam jest ale najczęściej trójwartościowe więc tak jakby nie było.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra  pomieszałam dawkowanie  te na 50 i 100 l to mi się z aukcji pomyliło. .

Dałam póki co po jednym naciśnięciu. 

A w opisie jest tak : 

 

Potas 

 

3 ml (trzy naciśnięcia) na 10 l podmienianej wody. dla wzmocnienia efektu można podawać  codziennie ok 1 ml na każde 40 l wody. 

 

Carbo

 

Akwarium ze średnia ilością roślin  1 ml na każde 50 litrów dziennie. Akwarium z duża ilością roślin 1 ml na każde 25 l  codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało lej Carbo,Potas  1 ml dziennie  przez pierwszy tydzień   w  nast tyg  dawki możesz zwiększyć do 2 ml  nic się nie stanie  nie panikuj .

Tą  instrukcje  na opakowaniu to możesz sobie  o kant D rozbić   :). Sama dojdziesz do tego ile lać  po  obserwacji roślin/glonów .

 

Testy jak najbardziej jedynie co ci powinno wyjść to spore NO2  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zauważyłam także, że  liście jakby mają dziurki, a młode liście zaraz padają, a inne po po prostu mają ubytki. :( Czyli dokupić mikro do tego potasu i carbo? Czy coś jeszcze dołączyć?

Dochodzę też do wniosku, że gupiki podgryzają  liście, tylko jednej roślinki. :)

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...