Jump to content

Co robię "nie tak" robiąc zdjęcia...?


TLB
 Share

Recommended Posts

Przepraszam jeżeli nie ten dział i proszę o przeniesienie.
Jak w temacie, mam pytanie jak zrobić porządnie zdjęcie akwarium? niby pytanie banalne ale jak przeglądam niektóre zdjęcia baniaków to wyglądają jak z National Geographic a ja robię i wychodzi co wychodzi. W rzeczywistości wodę mam kryształ, piękne kolory jak na tangę no ale... aparat jaki mam to Sony alfa58. Próbuję rożnych ustawień i nic. Czy to kwestia tego, że zdjęć nie umiem robić?, czy kwestia tragedii baniaka, czy o co chodzi? Ktoś pomoże? Nie chcę wchodzić na fora fotograficzne, poprostu proszę o wskazówki/rady/sugestie akwarystów. 

Skrócony opis baniaka:

Światło: 15W - rura diversa Daylight , baniak 112l. (Mało światła, owszem ale akwarium stoi w bardzo jasnym miejscu a do "tangi" w tej sytuacji świecenia standardowych 36W z pokrywy mija się z celem)
Poniżej przykładowe zdjęcie

0cf7b5b70159d088mc.jpg

 

P.S. Temat dotyczy jakości i techniki robienia zdjęć a nie aranżu akwarium. Do komentowania zrobię nowy temat w innym dziale w przyszłym tygodniu, ponieważ wystrój nie skończony jeszcze. 

 

Link to comment
Share on other sites

Akwaria ze słabszym oświetleniem mają swój klimacik, zwłaszcza fajnie to widać na fotkach. Podstawa to robić zdjęcia w pełnej ciemności. Dodatkowo można skorzystać z programów polepszających jakość. Np. najprostrzy XnView. Praktyka czyni mistrza, więc cykaj foty. Na początku będzie wychodziło dobre zdjęcie co 10-te, z czasem za każdym razem będziesz miał dobrą fotę. 

Twoja fotka nie jest zła. Tak na szybko za pomocą XnView poniżej zdjęcie trochę "podrasowane".

 

L0vb9DM.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O kur... Sorry za reakcję ale znałem tego programu. Dzięki Nantai za "wskazówkę" i "podrasowanie" zdjęcia.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...