Skocz do zawartości

[250] Rośline


soomichael
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, równo miesiąc i 4 dni temu wystartował mój największy zbiornik 250l.

 

Zastanawiam się czy do mojej obsady można coś dołożyć, małą ławice, para pielęgniczek? Lub coś co pływa pod powiechnią wody(nie mam pokrywy)

 

 

Myślałem o pielegniczkach ramireza + 20 sztuk neonów czerwonych. Co myślicie?

 

 

Obsada :

 

5x skalary manacapuru (młode)

17x fantom czarny

22x otosek

 

Parametry wody to :

 

pH- 6.8

GH - 11

KH- 5

NO2 - 0

NO3 - około 4

 

Podaje CO2 z butli.

 

Filtracja (bardzo duża) :

 

-FILTR ZEWNĘTRZNY HW-302 1000l/h

wkłady : wata,zoolit,bio kulki

 

-Filtr zewnętrzny aqua nova ncf 1200l/h

wkłady: gąbka ,azoo active filter 4in1,ceramika

 

-Filtr zewnętrzny aqua nova ncf 1200l/h

wkłady gąbka,gąbka mniejszej granulacji,węgiel aktywny

 

- Wewnętrzny AQUAEL UNIFILTER 1000l/h UV

wkłady: gąbka i ceramika

 

 

Akwarium roślinę z Amerykańskimi Rybami. Światło 0,65-0,7w/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze po co aż tyle filtrów do 250l? I jeszcze media w cały świat. Jak juz to dwa...jeden wypchany ceramiką jako biolog i drugi gąbką jako mechanik; wystarczy. Wg mnie już masz wystarczającą ilość ryb albo i za dużo. 44 ryby to trochę sporo a skalary nie są małe jak urosną. To akwa i tak jest minimum na skalary...

Tak na marginesie nie lepiej/taniej było kupić 2 porządne filtry niz 4 kiepskie. Te filtry nigdy nie miały i mieć nie będą takiej przepustowości...

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrów nigdy za dużo. Akurat filtry to mój konik. Im więcej filtrów tym lepiej. Kolejny pseudo znawca ,który udziela odpowiedzi. Media w cały świat? 2 biologi i jeden mechaniki i jeden chemiczno/bio. Więc media są przemyślane. Filtry najlepsze w swojej cenie. Do biologów potrzebuje objętości a nie przepływu bo i tak ustawiam na minimalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Filtrów nigdy za dużo. Akurat filtry to mój konik. Im więcej filtrów tym lepiej.

 

Do biologów potrzebuje objętości a nie przepływu bo i tak ustawiam na minimalny
1 sump > 3 kubły. Filtracji nigdy za dużo. Filtrów jak najbardziej. No, ale jak lubisz.

 

Neony czerwone / Ramirezy w HT? I tak już naciągane z otoskami i skalarami. No ale zaraz będzie kolejne:

 

 

Kolejny pseudo znawca ,który udziela odpowiedzi

Więc może się wypseudoznawcuję stąd czym prędzej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sumpem to nie do końca taka prosta sprawa w HT - spore straty CO2, trzeba by go ładować znacznie więcej albo starannie przemyśleć, co zrobić, żeby uniknąć "chlupotania", więc te 3 kubły nie brzmią znowu tak źle ;) ok, niepotrzebnie dużo rur pewnie wchodzi do akwarium, ale jeśli koledze to nie przeszkadza, to nie widzę przeszkód.

 

Co do neonów i ramirez - muszę się zgodzić, lubią półcienie, nie mocne oświetlenie. Otoski chyba dadzą sobie radę... Skalary trochę mniej. Z drugiej strony - kolega pisze o 0,65-0,7W/l, a to jeszcze nie taka straszna solara. Neony i ramirezy pod żadnym pozorem, dla skalarów trochę jasno i bardzo ciasno, otoski i fantomy jak dla mnie ok. Szczerze mówiąc zostałabym przy samych otoskach i fantomach i nic a nic więcej bym nie dodawała, skalarom dość szybko przyda się relokacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sumpem to nie do końca taka prosta sprawa w HT - spore straty CO2, trzeba by go ładować znacznie więcej albo starannie przemyśleć, co zrobić, żeby uniknąć "chlupotania", więc te 3 kubły nie brzmią znowu tak źle ;) ok, niepotrzebnie dużo rur pewnie wchodzi do akwarium, ale jeśli koledze to nie przeszkadza, to nie widzę przeszkód.

 

Co do neonów i ramirez - muszę się zgodzić, lubią półcienie, nie mocne oświetlenie. Otoski chyba dadzą sobie radę... Skalary trochę mniej. Z drugiej strony - kolega pisze o 0,65-0,7W/l, a to jeszcze nie taka straszna solara. Neony i ramirezy pod żadnym pozorem, dla skalarów trochę jasno i bardzo ciasno, otoski i fantomy jak dla mnie ok. Szczerze mówiąc zostałabym przy samych otoskach i fantomach i nic a nic więcej bym nie dodawała, skalarom dość szybko przyda się relokacja.

I to jest fajna odpowiedź. Dzieki za rady :) Skalary są stadne przecież. Jak będzie ciasno zmienie im dom narazie są malutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do

 

Ramirezy ze względu na specyfikę tej ryby. Światło to nie problem. Nawożenie tak.

 

Byle jaki sump < Przemyślany sump. To raczej norma. Jest dość kilka sposobów na efektywną filtrację i to akurat był pierwszy lepszy z brzegu.

 

Dobrze. Przecież nie upieram się na siłę. Nie kupie ramirezów. Filtry są za gęstą roślinością. nawet ich nie widać. Jednak moje pytanie to nadal czy przy tak mocnej filtracji mogę coś jeszcze dodać? Jakiś harem kakdu np? Obsada nie jest jakaś wyjątkowo przesadzona. + Światło 0,6-0,7 w/l to odrobinę ponad normę. 

Edytowane przez soomichael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać możesz próbować. Czy filtracja pozwoli to zobaczysz po parametrach. Przy rośliniaku raczej o nadprodukcję azotanów nie masz się co martwić, a dobrze zasiedlone złoża powinny być w stanie uciągnąć.

 

Cały tamten post był skierowany do yuurei.

Czyli moge zaryzykować? Czy szansa ,że będą problemy z parametrami jest duża? Jeśli tak to proszę daj mi jakiś wskaźnik mniej więcej ile mogę dodać ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prowadzeniu obsad HT znam się tyle, że wiem, które ryby się nie nadają - konkretną ilość musisz dograć do wydolności danego zbiornika. Wpuść 4-6 młodych ryb i zobaczysz, co z tego wyniknie, w razie, gdyby dodatkowa biologia jakimś cudem nie wyrobiła, zdążysz zareagować. Bardziej zastanawiałbym się tutaj jak ryby dogadają się między sobą i jak pielęgniczki się zachowają w danym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...