Skocz do zawartości

Iwagumi jakie rośliny


raiders
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sławek aranżu jako takiego na razie nie ma bo czekam na podłoże ,ale ma się to mniej więcej przedstawiać tak ze  z prawej strony góra/wzgórze i spadek w lewą stronę  oczywiście wszystko pochylone do frontu ( tył wyżej ,przód niżej)

 

Na chwilę  obecną dysponuję:

Akwarium 112L  proste

Belka 3x 24 .. nie wiem czy nie będzie za mało  światła  w razie  "w "  mam 2 beleczkie led  1w x10  położę  je wzdłuż  zbiornika aby doświetlić  ,ale rozważam zamianę  tej belki na 4 x24w

świetlówki  6500k ,8500k grolux  ,10k  wszystkie sylvanii

co2 z butli 2kg + atomizer

 

Podłożę  H.E.L.P. soli plants

Podsypki ADA +  jbl florapol

 

15kg scenery stone

 

Roślin nie kupowałem bo  czekam aż zasypię  i zobaczę co z aranżu wyjdzie  ,przy dobrym wietrze powinienem w środę już coś działać .

Jednak z roślinek  wstępnie zaplanowałem sobie   górę z prawej strony i przód pokryć monte carlo  ,a lewą stronę całą  parvulą  z tyłu dać  staurogyne repens  w 2-3 miejscach .

 

Zastanawiałem się  nad Viviparą  bardzo ładna roślinka ale za duża  ,zbiornik ma 40cm wysokości a roślina potrafi  do 100 urosnąć ,a zbrodnią by było ją ciąć  do 30-35cm dla trego szukam czegoś niższego do max 15-20cm  co da tylko delikatne tło dla kamieni . Acicularis  również biorę  pod uwagę

Rozważałem też coś z łodygowców  np  Alternathera  reinicki red mini , leobelia cardinalis purpurowa ,hottonia inflata ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...