Jump to content

Pieięgnice Ramireza [112l]


Agogika
 Share

Recommended Posts

Hej! Mam problem z moimi ramirezkami. Niedawno kupiłam dwie młode pielęgniczki które miały być " parką". Jednak okazało się, że były to dwie samice. Mam akwa 112l i w zoologicznym powiedzieli mi, że mogę dokupić 2 smce i powinno być ok bo podzielą się terytorium. Akwarium jest gęsto obsadzone szczególnie z tyłu. Są też liczne korzenie, kamienie itp które dają dużo kryjówek. Jeden z samców zaczął przeganiać pozostałe pielęgniczki. Na początku jedna z samiczek ( większa) stroszyła się do niego i pływała za nim a on to tolerował. Jednak strasznie ganiał drugiego samca i mniejszą samiczkę. Trzy dni temu oddałam tą " zastraszoną" parkę znajomej. Niestety samiec zaczął teraz strasznie ganiać także tą większą samiczkę. Ciągle jest przestraszona i zamiast zwykłego ubarwienia jest blada i przez długość ciała ma ciemną kreskę. Samiec natomiast jest bardzo ładnie wybarwiony i dumnie pływa po całym akwa. Co mam z nim zrobić? Czy aby nie zamęczy tej samiczki?Jak sądzicie?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobrze jest wystartować z haremem - 1 samiec 2-3 samiczki, czy nawet z większą grupką i czekać aż samiec wybierze jedną, wtedy dopiero można oddać pozostałe... Niestety nie ma tak dobrze, że kupi się dwie rybki i się dobiorą ;)
Inna opcja - przełów samca do jakiegoś innego akwarium, zrób małe przemeblowanie w głównym akwarium, daj samiczce tydzień, dwa na poznanie terenu i dopiero potem, jako "gościa" wpuść samca.

Link to comment
Share on other sites

Mogę ewentualnie poprosić koleżankę by oddała mi tamtego mniej agresywnego samca a ja jej oddam tego. Czy coś takiego miało by sens? Mam co prawda dodatkowe " akwa" któro służyło zazwyczaj za kotnik. Tylko 25 l ale może dla samca wystarczy. 

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie lepszą opcją będzie zrobić tak jak wspomniano wyżej. Samca odseparowac na jakiś czas i wpuścić jako gościa. Ja tak kiedyś zrobiłem z bojownikiem jak mi krewetki zaczął ganiać, odlowiłem go na 2 dni i się uspokoił.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...