Skocz do zawartości

pielęgniczki ramireza - płeć


Jakub_92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Próbuję rozróżnić płeć u tych dwóch pielęgniczek. Od ciągłego porównywania już mi się wszystko pomieszało.

Wydaje mi się, że to dwa samce ale mało się znam więc pewnie się mylę.

Może ktoś jest obeznany w temacie i będzie w stanie określić płeć?

 

Nr 1

m529r9u.jpg

 

Nr 2

GHXdQRF.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 samice - czerwone brzuchy.

 

Ramirezy to ryby kopiące, dlaczego trzymasz je na grysie bazaltowym?

 

By dobrała się para trzeba kupić grupkę ryb i umożliwić im naturalne wybranie partnera, w przeciwnym razie ryzykujesz mocno niestabilny układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja dzisiaj miała miejsce. Ryby są przełożone do drugiego akwarium bo w głównym zmieniałem podłoże i któraś z pielęgniczek złożyła na liściu ikrę. Jedna pielęgniczka ciągle stoi w miejscu nad tą ikrą i tak jakby ją wachluje. Druga odgania wszystko co się chce do tej ikry zbliżyć.

O co tu chodzi? 

Edytowane przez Jakub_92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle proporcje ciała co kształt płetwy grzbietowej.

Proporcje ciała również. Nie wiem jak inaczej określić to, na co patrzę identyfikując płeć.

A płetwa grzbietowa niestety potrafi być myląca, zwłaszcza u młodych samców.

 

Nawet jeśli jedna samica złożyła ikrę to jest ona nie zapłodniona i "dziadkiem" Jakub nie zostanie, bo to dwie samice ;)

Chyba, że ma tam jeszcze inne ramirezy. 

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, jeżeli ma tylko te 2 samice to może być niezapłodniona. Ciekawe jest natomiast zachowanie obu - jak pary

 

With mobilephone sent.

U pielęgnic/ pielęgniczek pojawia się czasem takie zachowanie, że samice zachowują się jak para sam miałem taki przypadek u czerwieniaków.

Co do płci to tak jak pisał locdog wygląda to na dwie samice szczególnie ta pierwsza. Wrzuć lepsze foty ryby nr 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U pielęgnic/ pielęgniczek pojawia się czasem takie zachowanie, że samice zachowują się jak para sam miałem taki przypadek u czerwieniaków.

Co do płci to tak jak pisał locdog wygląda to na dwie samice szczególnie ta pierwsza. Wrzuć lepsze foty ryby nr 2.

 

Ryba numer 2:

lXuupoT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...