Skocz do zawartości

Białe plamki, co to jest.


tomasz XxX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam parkę skalarów, 3 gupiki i 5 neonków. W sumie 12 rybek. Od wczoraj zauważyłem, że skalar samiec ma dużo białych kropek i leży na boku jakby miał zaraz zdechnąć. Samiczka też jeszcze pływa ale już ma te same kropki. Wszystkie rybki siedzą w kupie na dnie. Proszę o pomoc co to może być. Akwarium 60L. Testy wody perfekt, temperatura stała około 23stopni, filter 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy się czepiają,masakra,nie jestem jakimś zapaleńcem cholera tylko chce rybom pomóc! Konkretnie piszcie jak macie pojęcie a nie sie co poniektórzy mądrzycie. Szczerze to mi lata zdechną to kupie nowe. Tylko szkoda ich troche. Właśnie jeden samczyk skończył dziś
w sedesie.

 

 

Zwierzę, nie jest rzeczą.

andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dla gupików i neonów temperatura 23-24% jest OK, o tyle dla skalarów za niska - dlatego pierwsze wykazały objawy chorobowe.

Pozostałe ryby też zachorują, bo to bardzo zaraźliwa choroba, dlatego należy rozpocząć leczenie natychmiast, nawet jeśli pozostałe ryby nie mają kropek.

Ospa ospą, ale ryby u ciebie "siedzą w kupie przy dnie". Nawet przy ospie nie powinny się tak zachowywać, a przynajmniej nie wszystkie na raz. To pokazuje, że z twoim zbiornikiem jest naprawdę źle.

Nie podchodź do tego: "Mam to gdzieś, kupię nowe ryby", bo to są żywe stworzenia i też cierpią ból, tak jak ty gdy jesteś chory

Wyciągnij delikatnie ten żwir z wody, nie wyciągając ryb i nie wylewając wody. Potem podmień połowę wody na odstaną kranówę (lub wyjątkowo w tym przypadku z dodatkiem uzdatniacza).

Jeśli masz tam jakiekolwiek sztuczne ozdoby (rośliny, statki itp.), również je wyciągnij.

Potem podnieś temperaturę do 26*C (ale nie wyżej) i podaj leki na ospę (np. Sera Costaforte, lub Ichtio Tropical)

Nie wyłączaj filtra.

 

To, że masz za mały zbiornik, już wiesz.

Co do pozostałych rzeczy trudno się wypowiadać, bo nie podajesz żadnych informacji.

Podaj wszystkie dane o zbiorniku według tego tematu: http://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat/

I poczytaj dokładnie to: http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

 

EDIT: Tak w sumie na tych zdjęciach to ja widzę co najmniej jedną molinezję i gupika. Reszta też w stylu molinezji lub platek. Na pewno masz na myśli skalary w swojej obsadzie?

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szczerze to mi lata zdechną to kupie nowe. Tylko szkoda ich troche
Chcesz im pomóc, to zacznij ogarniać akwarystykę, bo póki co to pyszczysz i robisz agresora do ludzi, którzy tłumaczą Ci podstawy. Aż szkoda patrzeć. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ponawiam pytanie : gdzie są skalary na zdjęciu ? Może sam nie wiesz co masz, piszesz " mam parkę skalarów, 3 gupiki i 5 neonków", a ja widzę molinezje balonowe, samicę gupika i platki. Może jestem stara i ślepa, ale coś mi nie pasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwirek wyciągnij, ponieważ barwione kamyczki mogą uwalniać szkodliwe związki do wody i ryby mogą być podtruwane.

Dlatego też sugerowałam podmianę połowy wody, żeby zmniejszyć stężenie ewentualnych szkodliwych związków.

 

Jaki jest skład tego leku? Nie mogę znaleźć nic konkretnego w necie.

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...