Skocz do zawartości

Prośba o pomoc z roślinami i ogólnie z akwarium.


k0zz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia brzydkiego wyglądu wynika z nieumiejętnego cięcia/aranżacji ale do tego się dochodzi latami, sam też nie potrafię i raz na ileś tnę wszystko na zero bo coś popsułem.

Jak by było ok to by się dziurki nie pokazywały. A propos nich jaki jest u Ciebie obieg wody?

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No na 100% nie potrafię ładnie przyciąć roślin :)

Ostatnio ciąłem pogostemona erectus i tak mi to ładnie wyszło że szkoda gadać... A tak pięknie wyglądał w trakcie rośnięcia.

 

Dziurki dalej w liściach są, duże liście odpadają. Nie wiem co jest przyczyną ale już nie mam siły na to. Leje te nawozy tak jak zawsze i czekam na rozwój sytuacji.

Wyjąłem jedną świetlówkę 39W i teraz świecę 3 x 39W ( jeden grolux i 2 klasyczne ). Jest teraz 0.65W/L więc jak na te moje roślinki to uważam że jest wystarczająco.

Chyba przesadziłem z tym 0.85W/L, za małe lub raczej brak doświadczenia.

 

Jeśli chodzi o cyrkulację to mam dwa wloty wody z filtra. Filtr to Asap 1600 na dwóch pompkach.

Jeden wylot po lewej stronie. Wylot znajduje się pod taflą wody i woda z niego leci dużym strumieniem. Na tyle mocnym że bojownika znosi jak chce podpłynąć pod pokarm. Dlatego na czas karmienia wyłączam tą jedną pompkę.

Drugi wylot po drugiej stronie, chociaż nie tak do końca bo na drugi wylot mam założoną deszczownicą około 40 cm długości i jest zamontowany na tylnej szybie akwarium lekko pod taflą wody.

 

Najmniejsza cyrkulacja wody jest właśnie przy tej roślince z dziurkami. Jednak uważam / uważałem że chociaż nie widać to jednak w całym akwarium, cała woda jest filtrowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...