Skocz do zawartości

Obsada 72L 80x30x30


meyday1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące obsady zbiornika, która ma wyglądać tak:

1+2/3 gurami mozaikowe lub dwuplame

2+4 żyrardynka metaliczna

3+5 żyworódka Endlera

 

Wiem, że to tylko 72L ale nie jest akwarium "wymiarowym" ma 80 cm, więc myślę, że przy takiej długości w gęsto zarośniętym zbiorniku gurami powinny czuć się dobrze, lecz jeśli sądzicie inaczej to nie będę męczyć ryb. Drugie pytanie: czy dawać coś na dno, np. 6 kirysków pstrych czy lepiej nie robić zupy? Liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ta obsada którą przedstawiasz jest za duża do takiego Akwarium. Żyworódka (Gupik) to mogły być, ale same. Do Gurami to akwarium >100 litrów. Sam posiadam Gurami Całujące w 100 litrowym baniaku i ma się dobrze. Ty dopiero zaczynasz przygodę z akwarystyką. Kup na wszelki wypadek książkę o takiej tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeee z akwarystyką to mam już do czynienia od 15 lat i książek też trochę przeczytałem :P Chodzi mi tylko o opinię bo różni autorzy różnie to widzą, większość podaje minimalną długość dla mozaikowych 80cm dlatego pytam się osób które je mają, o ich zdanie. A gurami całujący który dorasta do 30cm i wymaga conajmniej 300L w 100L świadczy o tym, że powinineś zagłębić się troszkę w literaturę akwarystyczną. Bez urazy oczywiście. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma mozaikowe w 150cm. Jak samiec rozpoczyna tarło, to samice nie mają życia. W 80cm możesz same samice trzymać, inaczej ryzykujesz.

 

Odpuść sobie zimnolubne kiryski przy ciepłolubnych gurami i żyworódkach, zwłaszcza, że te drugie potrzebują wyższych twardości, które nie służą kiryskom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma mozaikowe w 150cm. Jak samiec rozpoczyna tarło, to samice nie mają życia. W 80cm możesz same samice trzymać, inaczej ryzykujesz.

 

Odpuść sobie zimnolubne kiryski przy ciepłolubnych gurami i żyworódkach, zwłaszcza, że te drugie potrzebują wyższych twardości, które nie służą kiryskom.

Wszystko co chciałem wiedzieć. Dziękuje za pomoc, temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...