Skocz do zawartości

Jak żyć :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkującym akwarystą, właściwie kandydatem.

Mam baniak ogólny na kranovicie, przewinęły się gupiki, miedziki, jarzeńce, jednak niemalże wszystko już zostało rozdane.

Chciałbym ze zwykłego, właściwie bylejakiego baniaka zrobić coś uroczego, poprzez to rozumiem akwarium biotopowe. Pojemność 54l.

 

Pływają dwa zbrojniki pospolite, jedna samica, "ukradziona" z 30l, oraz otosek, również tym niecnym uczynkiem nabyty.

 

Właśnie ze względu na nie chciałbym zrobić bw i tu nasuwa się pierwsze pytanie. Czy z tymi rybami, da się powoli zmieniać rodzaj akwa? Zanim dokupię otoskow(wiem, rybka stadna, myślałem, żeby chociaż z 8-10 ich było), chciałbym zminimalizować szansę na padnięcie "świeżych".

Szukałem właściciela, jednak moim kryterium było posiadanie już w/w.

 

I teraz pytania:

1. Czy szyszki olchy, liście, korzenie oraz torf będą w stanie zbić mi PH z wartości ok 7,4?

2.Czy twardość zbiję wodą demineralizowaną?

3.Czy w/w stworzenia zaakceptują, bądź co bądź, sporą zmianę warunków bytu?

4.Jak z filtracją? Czy kaskada Aquaela wyrobi przy takiej obsadzie?

5.Bardzo jęczę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na zbrojniki to małe akwarium, wiem, że polskie "encyklopedie" podpowiadają, że 60 cm i są szczęśliwe... no ale niekoniecznie. Otoski ok :) 8-10 otosków brzmi dobrze, ale pomyślałabym nad oddaniem zbrojników i zastąpieniem ich jakąś maluuutką ławicą.
1. Zależy od KH, przypuszczam, że może być ciężko, ale to musisz podać twardości.

2. Tak, woda demiralizowana ma KH=0, GH=0, pH=7.0.

3. Po prostu zmieniaj parametry powoli, nie wymieniaj całej wody naraz.

4. Zależy która, polecałabym fzn-3, dobry zapasik.

5. Kto pyta nie błądzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oddanie zbrojników będę miał urwane przyrodzenie i okolice. Za ok dwa miechy zmieniam baniak na 112l.

Filtr to niestety FZN-1, mam jeszcze Unimaxa 150, ale troszkę mnie gabaryty odrzuciły i brak obycia z kublami.

Dokładnie parametry podam wieczorem jak zrobię testy :)

Myślałem o otosach i być może simulansach. W roślinnych średnio mi się podobają, aczkolwiek w bw mogą być śliczne.

Na dniach zapoatrzę się w fzn3 tylko czy szyba 4mm wytrzyma? Jednak jest to klocek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałabym w takim razie - skoro w planie jest 112l i do niego pewnie ten unimax, to lepszym wyjściem jest a) na razie nie dodawać obsady i dać tylko fzn-1, częste podmiany (bo zbrojniki-brudasy), b) podłączyć unimaxa, kiedyś i tak musisz, a tak będzie już dojrzały do dużego baniaka :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Unimax był kupiony z myślą o setce. Mniejszy baniak też zostanie a na miesiąc przed uruchomieniem setki załączę Unimaxa :) na razie niech czeka.

Czyli zwiększenie filtracji to priorytet na dzień dzisiejszy?

Muszę dodać, że prowadzę wojnę z slimakami :( karmię je tabletkami dla zbrojasów i z lubością oglądam jak diablica(moja babcia tak ją ochrzciła) roztrąca ślimory :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Unimax był kupiony z myślą o setce. Mniejszy baniak też zostanie a na miesiąc przed uruchomieniem setki załączę Unimaxa :) na razie niech czeka.

Czyli zwiększenie filtracji to priorytet na dzień dzisiejszy?

Muszę dodać, że prowadzę wojnę z slimakami :( karmię je tabletkami dla zbrojasów i z lubością oglądam jak diablica(moja babcia tak ją ochrzciła) roztrąca ślimory :3

Jeżeli te ślimy to zatoczki to planuj już długie boje aby się ich pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli te ślimy to zatoczki to planuj już długie boje aby się ich pozbyć
Wystarczy 1 mięsożerna, średnio inteligentna rybcia w obsadzie i po sprawie. U mnie nawet drobniczki tępiły zatoczki, obecnie pożegnałem się z tymi ślimakami - w sumie rozdętek też od ponad miesiąca nie widziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...