Skocz do zawartości

Gotowe systemy LED do Malawi


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dawniej miałem holendry, BW i ogólne mieszane ale wszędzie były świetlówki. Obecnie chcę do Malawi wykorzystać system LED ponieważ nie będzie w nim roślin i zależy mi wyłącznie na wybarwieniu ryb.

 

Interesują mnie sprawdzone i pewne systemy. 

 

Co możecie polecić? Światło że tak to ujmę "Full HD" żadne półmroki itp. Zbiornik 112l. 80x35x40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę "powinno" a coś pewnego. Paski led kojarzą mi się ze zdezelowanymi VW Golf i oświetleniem typu choinka. Poza tym dla mnie jest to mało solidne.

 

Myślałem bardziej o naświetlaczach 10W x 3szt LED

Ewentualnie belka z LEDami CREE. Nie wiem czy ktoś takowe stosuje tutaj?

 

W zbiorniku są Saulosi., piasek i wapień, tło czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Paski led kojarzą mi się ze zdezelowanymi VW Golf i oświetleniem typu choinka. Poza tym dla mnie jest to mało solidne. Myślałem bardziej o naświetlaczach 10W x 3szt LED

 

To źle Ci się kojarzą.

Używam i naświetlaczy i pasków led ( na miękkim podkładzie- te są stosunkowo mniej wydajne, Diversa robi/-ła na nich belki Led Intenso i tych na sztywnym podkładzie aluminiowym ).

Taśmy na aluminium przebijają naświetlacze, mam na nich akwa typowo roślinne i zielsko śmiga jak ta lala. Optycznie też akwarium jest lepiej oświetlone w porównaniu z naświetlaczami.

 

Wystarczy odpowiednio zabezpieczyć taśmy przed wilgocią i masz porządne oświetlenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Kolego ustaliłeś, jakie ledy zastosowałeś i jak się sprawdzają ?

 

Przejściowo kupiłem Marine-Glo i Power-Glo.

 

A w głowie mam plan na budowę 2 inteligentnych belek LED z funkcją "wschód, zachód, noc"

automatycznym karmnikiem 2x1dzień przez 3 dni. Wszystko oparte o płytkę Arduino. 

 

Dodatkowo planuję zamontować czujnik temperatury, który w przypadku za wysokiej temperatury uruchomi wentylator.

 

Teoretycznie powinienem się zamknąć ze wszystkim w ok 120-150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz drugie tyle przynajmniej. Samo sterowanie (arduino, rtc, jakiś wyświetlacz), plus człon wykonawczy (pewnie jakieś mosfety do pwma dla ledów) pochłoną ze stówkę. Dodaj do tego ledy i jakieś zasilanie do nich plus koszt rozwiązań które nie przeszły. Chyba że masz sporo zapasów i nie wiele musisz kupić.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz drugie tyle przynajmniej. Samo sterowanie (arduino, rtc, jakiś wyświetlacz), plus człon wykonawczy (pewnie jakieś mosfety do pwma dla ledów) pochłoną ze stówkę. Dodaj do tego ledy i jakieś zasilanie do nich plus koszt rozwiązań które nie przeszły. Chyba że masz sporo zapasów i nie wiele musisz kupić.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

Wszystko mam oprócz LEDów i wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...