Skocz do zawartości

Posocznica i co dalej


chissa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do was z pytaniem co zrobić gdy w akwarium zdechła nam ryba na posocznicę. Czy takie akwarium trzeba jakoś odkażać? Bojownik mieszkał tylko z krewetkami. Kilka dni temu przy otwartej pokrywie wyskoczył i pacnął z wysoka na ziemię. Od tego czasu stał się apatyczny i błyskawicznie się zawinął z tego świata. Brzuch mu napuchł, łuski odstawały i nie jadł już później. Co robić w takim przypadku? Czy konieczny jest restart czy wystarczy większa podmiana wody i można wpuścić nową rybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z tego co wiem, to najlepiej jest zrestartować akwarium.. to znaczy zmienić wode, ustawić na nowo paramtery i dokupić preparat na bakterie odkazajac wode jak i pozostałych mieszkańców

.. Ja też miałam taki przypadek własnie z rybka..i najgorsze jest to, że myślałam na początku ze jest w ciazy.. bo spuchła.. wiec ja przeniosłam do kotnika.. no ale po 2 tygodniach nic.. wiec ją umieściłam z powrotem w akwa.. i co sie pozniej okazało ze to była choroba.. nie jestem pewna co do posocznicy.. bo nawet miała apatetyt i zachowywała sie normalnie.. inne ryby po tygodniu nic podłapały wiec.. stwierdziłam ze zrobie im kąpiel w roztworze rozmieszanym z woda... antybakteryjnym.. widocznie pomogło.. bo rybą już nic nie jest.. a podczas ich odkarzającej kąpieli wygotowałam wszystko co miałam w akwa.. rosliny odkarzały się razem z rybami cały dzien 


Aha i podobno jak za daleko zajdzie ta choroba to ryby zdychają i nie ma juz odwrotu raczej .. możesz poczytać na necie dużo informacji na ten temat... też :D

Edytowane przez Avokinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego co wiem, to najlepiej jest zrestartować akwarium.. to znaczy zmienić wode, ustawić na nowo paramtery i dokupić preparat na bakterie odkazajac wode jak i pozostałych mieszkańców

A jaki to niby miało by mieć cel, bo jak dla mnie to trochę bez sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...