Skocz do zawartości

Podłoże ADA Aqua Soil Amazonia czy moge dodawać Ferropol?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Amazonia to gotowe podłoże nie potrzebuje żadnych podsypek itp spraw.Po prostu wysypujesz do zbiorniki i już .

Jeśli chcesz się bawić w podwodnego ogrodnika to niezbędne będą PO4,FE,NO3    ,podstawowe testy do każdego akwa  Ph ,GH/KG, NO2 (na start czy cykl azotowy się zamkną ) No3.

 

Opcjonalnie test na  potas  K ale z wiarygodnością tych testów na razie tak sobie  więc wyniki trzeba brać z przymrużeniem oka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ogólnie ADA jest trudnym podłożem i nie zawsze udaje się ją "ujarzmić" tym bardziej będzie Ci ciężko jak nigdy nie "bawiłeś" się w nawożenie i  być może nie do końca rozumiesz jak to wszystko działa.

Dla przykładu zakupiłeś aż dwie butelki mikro, którego rośliny potrzebują śladowe ilości a reszta pierwiastków, a testy...

Długo by tak wymieniać no ale nic.. powodzenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierz wszystko co możesz i podziel się wynikami. zmierz kranówkę i dla porównania/kalibracji zmierz tez wodę destylowaną.

Na start z Amazonią nie musisz podawać nic oprócz POTASU, którego w akwarium będzie brakować. Pamiętaj też o częstych (co 2 dzień) i dużych (30-50%) podmianach w pierwszym tygodniu . Później trochę rzadziej i trochę mniej ale nadal regularnie!. Wszystko po to by redukować poziom azotu i fosforu, który będzie uwalniany przez podłoże to słupa wody. Cały czas podajesz tylko potas i ew. węgiel w płynie... Przyjęło się, że pełne nawożenie (na początek małe dawki) rozpoczynamy dopiero po 2 przycince roślin - jak tylko zauważysz objawy niedoborów. Wtedy dopiero używasz tego nawozu MIKRO, który zakupiłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę wyżej. Z mojej strony taka rada żebyś nasadził jak najwięcej roślin z paroma gatunkami szybko rosnącymi. Unikniesz w ten sposób wysypu glonów. Polecam przy amazonii stosowanie co2 od razu w pełnej dawce i w miarę szybkie stopniowanie długości świecenia. Rośliny szybciej ruszą i zaczną zjadać to co amazonia da do wody. Mam już drugi raz akwarium na tym podłożu i stosowałem taką metodę. U mnie się w 100% sprawdziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...