Skocz do zawartości

Czas na wybór obsady. 300l


damianzgierz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Przyjrzyj się swojej liście. Z pamięci mogę wytknąć chociażby, że Costello na twardej i zasadowej wodzie trzyma się beznadziejnie. Ja z tego tematu wysiadam, bo obsada powoli dąży w kierunku takiej dobranej w zoologu.

To już jest niegrzeczne....

 

Costello nie trzymałem, ale z tego co pisze w źródłach to nie mają problemu z twardą wodą

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To już jest niegrzeczne....
Co konkretnie? Zniechęcenie do udziału w temacie po tym, jak przejąłeś i zacząłeś dawać 'pomocne' propozycje gatunków?

 

troszkę mniej znanych gatunków dla twardych i ciepłych wód; Błyszczyk parański; bystrzyki amandy albo pięknopłetwy, poziomniki, limka czarnopręga, razbora hengla albo zwinnik costello

 

 

Świecik kongolański

Bystrzyk Czerwony

Ktoś, niekoniecznie autor, potem to przeczyta i wpakuje ryby wód miękkich i kwaśnych (wręcz niektóre żyjące w BW) do betonu, po czym powoła się na forum superakwarium, że tak przecież doradzono. Nie bez powodu z ostrożnością dawałem sugestie na początku tematu, ale jak widać daremno.

 

 

ale z tego co pisze w źródłach
Pierwsze źródło z brzegu:

http://www.seriouslyfish.com/species/hemigrammus-hyanuary/#water_chemistry

 

Wspomnę jeszcze, że proponowanie do takiego akwarium ryb jak poziomniki(20+cm), czy labeo do towarzyskiego (agresja) to już całkiem ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gurami chyba zostanę przy jednym haremie.

Tylko jeszcze nie wiem jak reszta. Podobają mi się te modrooki.

A co sądzicie o głowaczykach barwnych?

I czy mógłbym dać jeszcze krewetki filtrujące czy jakieś inne mniejsze?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez damianzgierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gurami chyba zostanę przy jednym haremie.Tylko jeszcze nie wiem jak reszta. Podobają mi się te modrooki.A co sądzicie o głowaczykach barwnych?I czy mógłbym dać jeszcze krewetki filtrujące czy jakieś inne mniejsze?Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Głowaczyki wolą bardziej miękką wodę. Dla krewetek za ciepło, może i są jakieś gatunki dla tej temperatury ale tego nie wiem.

 

@Dhuz świeciki czy costello mają na wielu stronach podawane wartości do nawet 20-25; osobiście ich nie trzymałem, opieram się na opiniach z forów z UK; jeżeli masz inną opinie opartą na osobistych doświadczeniach to ja to szanuje i uznaje, bo niestety seriouslyfish nie zawsze ma rację i nie uważam że można jej uznawać za wyrocznię.

 

Ps. Wodzie kolegi to do betonu jednak sporo brakuje....

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Vercynogetorix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A co do obsady to co mogę dać jeszcze do gurami 1+2, 15-20 modrooków i kirysów szmaragdowych?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Musisz z tej listy poczytać (i sprawdzić w kilku źródłach na wszelki wypadek :) ) i znaleźć co możesz kupić. Alternatywnie poczytaj o zbijaniu twardości, troszkę działania i nawet bez RO masz dużo większe pole wyboru.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast walczyć z wodą wykorzystaj jej parametry. Na tym możesz mieć Malawi lub Tanganike, przy tym litrazu możesz mieć dwa lub 3 haremy w zależności od ilości kryjówek i skał. Kolory ryb obłędne i do tego ciągły ruch w akwarium ;)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie szczególnie podobają mi się te biotopy. Już się nastawiłem na gurami mozaikowe i modrooki.

W weekend będę zalewał akwarium.

 

A czy kiryski szmaragdowe jest tak ciężko dostać że nie ma ich na allegro ani na olx?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez damianzgierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli jesteś zdecydowany, to tez dobrze bo może nie będziesz stosować półśrodków. Woda jako największy element objętościowy całości jak i główny składnik akwarium dobrze przygotowana zaoszczędza wiele kłopotów, w takim przypadku jak twój to zastosowanie stacji osmotycznej będzie wskazane i dzięki temu będziesz mógł mieć wodę jaka chcesz. Stacje nie musza kosztować krocie, można kupić zestaw w sklepie internetowym zamiast akwarystycznym za dużo mniejsze pieniądze. Sprawdź oczywiście możliwość instalacji w swoim domu tak aby reszta domowników nie zrzędziła :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...