Skocz do zawartości

Czas na wybór obsady. 300l


damianzgierz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Radzę komuś żeby się zastanowił nad konsekwencjami RO bo jak już zainstaluje to tak już zostanie, a nie każdy ma możliwość zrobienia bezinwazyjnego setupu. Innymi słowy RO to nie jest lęk na całe zło.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

PO raz kolejny jakimi konsekwencjami ?  co zostaje na stałe ? człowieku Ty w ogóle widziałeś filtr RO ? nie sądzę bo piszesz takie bzdury  w tym temacie ze ręce opadają .Instalacja  /demontaż  RO to 5 min  z dużym hakiem  kwestia wkręcenia  trójnika i wpięcia 2-3 węży na szybkozłączki  i tyle  już działa   .W każdej chwili można RO przenieść do innego ujęcia wody.

Akwa jet w szafce pasującej do mebli. RO w kuchni się nie mieści, w łazience się nie mieści. Po co dobierałem wszystko do stylu, koloru i faktury żeby mi teraz dyndało? RO jest genialnym rozwiązaniem jak masz miejsce, a przecież niedużo go potrzeba. Ale to nie znaczy że RO rozwiązuje każdy problem

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Tak się składa ze RO w akwarystyce rozwiązuje każdy problem  jeśli chodzi o parametry wody i dobór obsady ... masz RO masz wodę  dla  wszystkich ryb o jakich pomarzysz  od  paletek  po morszczaka.

 

Ps świętach poszukam jakichś propozycji, sprawdź w międzyczasie rozmiary filtra i zbiornika do RO i czy miałbyś gdzie go rozsądnie dać. Będziesz wiedział jak bardzo musisz się zastanowić nad czymś co byś chciał poza pierwszym wyborem

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Ze o co chodzi ?  co ma rozmiar filtra   do zbiornika  ?

Ro3  za 99zl   i masz wodę  ile chcesz 

http://allegro.pl/filtr-ro3-osmoza-akwarystyczna-75-gpd-gratis-i5287086805.htmlchyba mi nie powiesz ze ukrycie takiego maleństwa  to jakiś problem .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz też iść w:

  • Gurami Dwuplamy
  • Gurami Mozaikowy
  • Księżniczka z Burundi
  • Pyszczaki (może acei?)
  • Żółtaczki Indyjskie
  • Muszlowce
  • Naskalniki
  • Molinezje Żaglopłetwe
  • Tęczanka niebieska

 

Zdaje się że nawet z kolcobrzuchów jest kilka fajnych;

 

Żółtaczki lubią słonawą wodę, ale w słodkiej też żyją zupełnie normalnie (chyba nawet się osobiście nie spotkałem żeby ktoś je w słonawej trzymał)

 

Pomyśl czy chcesz akwa wielo czy jednogatunkowe, czy chcesz rośliny, jakie, generalnie jaką masz wizję. Jeśli wizji nie masz, to pogoogluj zdjęcia akwa i zalinkuj jakieś które ci wpadną w oko; wtedy będzie można próbować coś utrafić w obsadzie.

Edytowane przez Vercynogetorix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@up ale raczej do jednego akwarium tego nie proponujesz? :P

 

 

Przeczytaj peirwszy post autora, Tanganika i Malawi praktycznie odpada.

 

AAAAaaaa to przepraszam, zapomniałem a nie przeczytałem całości od nowa;

 

To chyba najlepiej gurami lub tęczanki, bo te takie warunki będą lubić najbardziej.

 

Z osobistego punktu widzenia poszedłbym w tęczanki niebieskie, ja mam czerwone i boesmana; w stadku zachowują się jak piranie :D piękne i żywe

 

Zastanowiłbym się też nad żółtaczkami, rzadkie rybki a intensywny żółty będzie się świetnie odcinał, ale żółtaczki lubią podkąsać niektóre rośliny, więc ewentualnie zastanów się jakie chcesz trzymać.

 

ps poszukaj na youtubeie filmików z wybieranymi rybkami to będziesz wiedział lepiej jak one faktycznie wyglądają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych najbardziej podobają mi się:

1. Gurami mozaikowy

2. Żółtaczki Indyjskie

 

Czy te ryby mogą być razem w akwa?

Jeśli nie to chyba bym się zdecydował na Gurami mozaikowy.

Ile takich Gurami mógłbym mieć w moim akwa?

I co jeszcze mógłbym do nich dać? Jakąś ławicę, a może dwie? Jakieś razborki? Podobają mi się też bardzo zwinniki blehera. Ewentualnie miedzik obrzeżony lub żwawik czerwieniak.

Co by było najlepiej połączyć?

I bardzo zależy mi na kiryskach jednej lub dwóch odmianach.

Da radę to jakoś połączyć?

Edytowane przez damianzgierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co jeszcze mógłbym do nich dać? Jakąś ławicę, a może dwie? Jakieś razborki? Podobają mi się też bardzo zwinniki blehera. I bardzo zależy mi na kiryskach jednej lub dwóch odmianach. Da radę to jakoś połączyć?

Z wymienionych ryb, w takiej wodzie tylko Brochis szmaragdowy, o którym już wspominałem - jeden z niewielu kiryskowatych tolerujacych wyższe twardości ORAZ wyższą temperaturę. Guramiowatych z pielęgnicowatymi bym nie trzymał, żółtaczki bywają temperamentne, a zaloty gurami do spokojnych też nie należą. Z ryb stadnych toni wodnej masz do wyboru mniejsze tęczanki, np. neonowe.

 

Gurami 1+2. 20-25 tęczanek neonowych, na dnie 10 brochisów i masz wszystkie warstwy obsadzone. Względnie do przemyślenia przezroczki indyjskie jako drugie stado przy zmniejszeniu ilości tęczanek do 10szt

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z ławicowych pozostaje mi tylko żwawik lub tęczanka?

I naprawdę nic innego nie idzie trzymać w tych warunkach?

A czy z przydennych tylko brochis szmaragdowy? Nic innego też nie wchodzi w grę?

 

Jednak coraz bardziej zaczynam zastanawiać się nad filtrem RO :)

Ale to na dobre może się udać dopiero około września bo będę robił remont łazienki i gdzieś sobie ten filtr schowam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci wyżej o przezroczkach. W grę wchodzą w temepraturach przyjaznych gurami hokejówki amazońskie. Możesz też trzymać żyworódki, np. Endlera, ale nie są stricte stadne. Z ławicowych nie ma zbytnio wyboru - większość tych zwierząt jest stadna, ale nie pływa w dużej, zorganizowanej ławicy. Gdybym miał już typować gatunek, który bedzie się trzymać w grupce, to tęczanki neonowe.

 

Albo trzymasz ryby, którym odpowiada Twoja kranówka, albo z RO robisz wodę pod ryby, które chcesz. Do twardej wody jest sporo gatunków, ale trzeba umieć ogarnąć ich zestawienie. Na dno i tak dobrze, że jest brochis do wyboru, bo do ciepłej, twardawej wody znaleźć rybę przydenną do akwarium nie jest lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedziki z gurami żyją spoko jeśli mają spore stadko,a  tutaj mogą mieć;

 

Ja np. ruszyłbym bardziej w kierunku troszkę mniej znanych gatunków dla twardych i ciepłych wód; Błyszczyk parański; bystrzyki amandy albo pięknopłetwy, poziomniki, limka czarnopręga, razbora hengla albo zwinnik costello,

 

A tak już zupełnie osobiscie to modrooki słoneczne (temp do 28 spokojnie i ph 7,5 jak znalazł, a lubią twardą wode bo to górskie rybki

 

Z innych gatunków stadnych do zerknięcia masz:

 

Stadnik długopłetwy

Świecik kongolański

Bystrzyk Czerwony

Zwinnik Costello

 

Giętkoząb na dno albo jakiś grubowarg (bo są ciepłolubne i twardolubne)

 

 

No a z żółtaczkami możesz czworooki, szczupieńczyki niektóre;

 

Jedyny potencjalny problem to to że niektóre z tych gatunków ciężej dostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet bym powiedział że bardzo ciężko dostać.

Na początek wolał bym jednak żeby ryby były dostępne chociaż w moim województwie...

Pozostanę chyba przy gurami mozaikowym 1+2.

Tylko nie wiem co do tego. A czy da radę dwie jakieś ławice lub jedną ławicę i jeszcze jakąś parkę może do tego innych ryb? Czy nie za bardzo?

 

Ale mam jeszcze pytanie o modrooki bo są dostępne w Warszawie. Co mógłbym z nimi razem trzymać? I w jakiej konfiguracji?

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez damianzgierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet bym powiedział że bardzo ciężko dostać. Na początek wolał bym jednak żeby ryby były dostępne chociaż w moim województwie...Pozostanę chyba przy gurami mozaikowym 1+2.Tylko nie wiem co do tego. A czy da radę dwie jakieś ławice lub jedną ławicę i jeszcze jakąś parkę może do tego innych ryb? Czy nie za bardzo?Ale mam jeszcze pytanie o modrooki bo są dostępne w Warszawie. Co mógłbym z nimi razem trzymać? I w jakiej konfiguracji?Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Generalnie nie widzę problemu z gurami, są bardzo niewybredne jeśli chodzi o warunki

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja np. ruszyłbym bardziej w kierunku troszkę mniej znanych gatunków dla twardych i ciepłych wód; Błyszczyk parański; bystrzyki amandy albo pięknopłetwy, poziomniki, limka czarnopręga, razbora hengla albo zwinnik costello, A tak już zupełnie osobiscie to modrooki słoneczne (temp do 28 spokojnie i ph 7,5 jak znalazł, a lubią twardą wode bo to górskie rybki Z innych gatunków stadnych do zerknięcia masz: Stadnik długopłetwy Świecik kongolański Bystrzyk Czerwony Zwinnik Costello
Przyjrzyj się swojej liście. Z pamięci mogę wytknąć chociażby, że Costello na twardej i zasadowej wodzie trzyma się beznadziejnie. Ja z tego tematu wysiadam, bo obsada powoli dąży w kierunku takiej dobranej w zoologu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...