Skocz do zawartości

Kubeł na podmianki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pytanie natury technicznej/zrób to sam, jak macie rozwiązaną kwestię podmianki?

 

np u mnie mam obecnie plastikowe wiadra z deklem, ale trzymanie 60l w wiadrach to trochę problem, jakbym chciał robić jednorazowe podmianki 30% tak jak być powinno, to problem się robi logistyczny.

 

Zastanawiałem się wczoraj czy nie byłoby sensu kupić małego kosza na śmieci na kółkach i z zamknięciem i wsadzić do środka pompkę imersyjną z wyciągiem do 3m, problem rozwiązałby się sam, a 5x wiadro zajmuje mniej miejsca niż jeden kosz.

 

Dodatkowo kosz bardziej nadaje się do przechowywania rybek przez czas restartu czy wymiany podłoża.

 

Jak wy to macie rozwiązane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pytanie natury technicznej/zrób to sam, jak macie rozwiązaną kwestię podmianki?

 

np u mnie mam obecnie plastikowe wiadra z deklem, ale trzymanie 60l w wiadrach to trochę problem, jakbym chciał robić jednorazowe podmianki 30% tak jak być powinno, to problem się robi logistyczny.

 

 

Jak wy to macie rozwiązane?

 

Ja tam posiadam 12 wiaderek :mrgreen: i jakoś z tym żyję od kilku dobrych lat,ale pomysł z większym naczyniem całkiem spoko ;-) najlepiej mobilnym-  fakt koszta pompy dochodzą,ale czego się nie robi dla wygody.Gorzej jak się rozszczelni,lub ktoś przypadkiem coś zmajstruje(u mnie pies) :eek:  to większa ilość do zbierania niż z wiadra .

A może automat dolewka? koszt jednorazowy,a wygoda na lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam posiadam 12 wiaderek :mrgreen: i jakoś z tym żyję od kilku dobrych lat,ale pomysł z większym naczyniem całkiem spoko ;-) najlepiej mobilnym- fakt koszta pompy dochodzą,ale czego się nie robi dla wygody.Gorzej jak się rozszczelni,lub ktoś przypadkiem coś zmajstruje(u mnie pies) :eek: to większa ilość do zbierania niż z wiadra .

A może automat dolewka? koszt jednorazowy,a wygoda na lata .

Automat wymaga przeróbki mieszkania. A beczułka do kiszenia 60L to ok 50zl, pompka aquael do 16/22 ok 50zl i wózek płaski ok 30zl - psa nie mam, beczkę mam gdzie dać. Zresztą pies to chyba 4mm plastiku nie pogryzie?

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Vercynogetorix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lejesz ciepłą? Czy nie przyjmujesz się temperaturą

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

Nie odstawiam wody do podmian od wielu, wielu lat (Tychy już dawno nie chlorują wody) a jeśli robię dużą podmianę wody i obawiam się, że temperatura za bardzo spadnie to dolewam do niej wrzątku (jeden czajnik wody na jedno wiadro zimnej). Nigdy nie leję ciepłej wody prosto z kranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Malawi mam założony elektrozawor i filtr narurowy (korpusy10"), wodę dopompowuje, czujnik wykrywa spadek, dolewa bezpośrednio z kranu. W Morskim mam beczkę 60 L, czujnik poziomu cieczy, grzałkę i pompę do mieszania. Oczywiście na wejściu filtry RO/DI i tak samo elektrozawor na zimnej wodzie ale tutaj już steruje całością komputer, można to zrobić na jednym urządzeniu.Deltec Aquabee 1001

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...