Skocz do zawartości

Jakie wkłady do JBL e1501?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupiłem używany filtr JBL e1501.

Dostałem go tak jak stał i pracował cały czas w akwarium.

I teraz tak od dołu jest ceramiką później bio Balle, następnie keramzyt i w ostatnim koszu gąbka.

Pierwszy raz mam do czynienia z kubełkiem więc moje pytanie brzmi- czy to jest dobra konfiguracja? czy może coś zmienić wyjąć albo dołożyć?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem używany filtr JBL e1501.

Dostałem go tak jak stał i pracował cały czas w akwarium.

I teraz tak od dołu jest ceramiką później bio Balle, następnie keramzyt i w ostatnim koszu gąbka.

Pierwszy raz mam do czynienia z kubełkiem więc moje pytanie brzmi- czy to jest dobra konfiguracja? czy może coś zmienić wyjąć albo dołożyć?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

Napisz coś więcej o akwarium; ryby, rośliny czy masz dodatkowy filtr i jaki.

 

ps. generalnie najlepiej wywal wkłady o ile człowiek nie był zaufany.

 

ps2. normalnie w tych filtrach masz 3x gąbka + spód z keramzytem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Akwarium będzie miało wymiary 120x50x50.

*Ze stworzeniami jeszcze przyjdzie czas na decyzję po zalaniu i zrobieniu testów wody, ale ogólnie rzeczą biorąc nie zamierzam przesadzać z obsadą. Ze dwie trzy większe rybki jakieś stadko i może coś przydennego.

*Co do dodatkowego filtra to jeśli będzie taka konieczność to kupię ale jeśli nie będzie takiej potrzeby to wolę zostać przy samym kuble.

*Roślin trochę chciałbym mieć, docelowo będzie to akwarium roślinne ale rośliny mało wymagające, przynajmniej na początek. Światło około 0.38W/l

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez damianzgierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I teraz tak od dołu jest ceramiką później bio Balle, następnie keramzyt i w ostatnim koszu gąbka.

Mogą te wkłady zostać.

 

 

 

Wczoraj kupiłem używany filtr JBL e1501. Dostałem go tak jak stał i pracował cały czas w akwarium.

Czyli nie wiesz czy sprzedający nie miał problemów więc:

Wkłady: ceramika, kermazyt i gąbki do wrzątku na kilka minut.

Cały filtr, biobale do roztworu nadmanganianu potasu 1g / 1 L i moczyć z  godzinę żeby odkazić.

Cały filtr i wkłady rozbierasz, dotykasz w rękawiczkach, wyciągasz ( z wrzątku czy roztworu nadmanganianu) w innych, chodzi o to żeby nie przenieść żadnych pasożytów ani niepotrzebnych stworzeń, bo na dzień dobry zafundujesz sobie problemy.

I z czym kolwiek filtr miał styczność w domu również idzie do odkażenia, np. jak próbowałeś czy chodzi filtr w wiadrze, to wiadro albo wrzątek albo nadmanganian.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą te wkłady zostać.

 

 

 

Czyli nie wiesz czy sprzedający nie miał problemów więc:

Wkłady: ceramika, kermazyt i gąbki do wrzątku na kilka minut.

Cały filtr, biobale do roztworu nadmanganianu potasu 1g / 1 L i moczyć z  godzinę żeby odkazić.

Cały filtr i wkłady rozbierasz, dotykasz w rękawiczkach, wyciągasz ( z wrzątku czy roztworu nadmanganianu) w innych, chodzi o to żeby nie przenieść żadnych pasożytów ani niepotrzebnych stworzeń, bo na dzień dobry zafundujesz sobie problemy.

I z czym kolwiek filtr miał styczność w domu również idzie do odkażenia, np. jak próbowałeś czy chodzi filtr w wiadrze, to wiadro albo wrzątek albo nadmanganian.

 

I to się nazywa wyczerpująca odpowiedź - ps. możesz też po prostu kupić nowe wkłady, nie są drogie z tego co widziałem. oczywiści sam kubeł i tak trzeba odkaźić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedzi.

Nowe wkłady gąbkowe już zamówione. A co z tą ceramiką które jest na samym dole?

Oczywiście też jest do wymiany tylko słyszałem że niektóre mogą zatwardzać wodę. Czy to prawda? Jeśli tak to jakie polecacie?

I czy keramzyt albo coś dawać jeszcze pod gąbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobre wkłady to tylko siporax lub matrix ale to kosztuje jak coś tańszego to żółta ceramika 600. Te wszystkie tanie ceramiki po kilka zl/litr sobie daruj bo faktycznie niektóre zatwardzają wode a i ich porowatość pozostawia wiele do życzenia.

Filtr zasyp bio wkładem ile się da gąbki tylko w pierwszym koszu od góry.

Lumia 640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak chcesz dobre wkłady to tylko siporax lub matrix ale to kosztuje jak coś tańszego to żółta ceramika 600. Te wszystkie tanie ceramiki po kilka zl/litr sobie daruj bo faktycznie niektóre zatwardzają wode a i ich porowatość pozostawia wiele do życzenia.

Filtr zasyp bio wkładem ile się da gąbki tylko w pierwszym koszu od góry.

Lumia 640

600? A co ona ze złota jest? :-D

Bio wkładem czyli te bio balle?

Czy co?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no możesz spoko  ale jak już kupiłeś  siporax i matrix to ta  bioceramika zbędna   bo te  dwa pierwsze media są  10 x lepsze od tej ceramiki i ja bym osobiście zasypywał  tylko tymi dwoma  na dzien dzisiejszy .

A podałem kilka propozycji   głównie dla tego bo nie każdy chce wydawać 40zl za 1 l wkładu   ,wiele  osób twierdzi  ze chińska ceramika za  3 zl   jest  równie wydajna co taki matrix czy siporax  co nie jest prawdą .

Ale jak już kupiłeś  to ok zasypuj tym co masz  ,gąbka na górę  będzie ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...