Skocz do zawartości

problem z glonami


bartek dąbrowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie mojego małego zbiornika.Posiadam akwarium 20l obsada to 5 neon 5 danio czerwone,glonojad.Oświetlenie to dwie lampki ledowe po 6w. Nawoziłem zbiornik raz w tygodniu nawoże tetra planta min+dokupiłem planta activ aqua potas+planta activ fosfor,dawkowanie wszystkiego raz w tygodniu po podmianie wody,wedlóg instrukcji.I od jakiegoś czasu akwarium zaatakowały mi glony krasnorosty.Pytanie co robie nie tak.I oprócz krasnorostów nie posiadałem innych rodzajów glonów.swiatło swiece od 12 do do 20.I zero oznak wzrostu roslinnośći.Powoli brak mi sił.Proszę o pomoc :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Pytanie co robie nie tak.

Wszystko

 

Posiadam akwarium 20l obsada to 5 neon 5 danio czerwone,glonojad

 

Człowieku ogarnij się 20 L  to na krewetki  a nie na takie ryby   neon/danio to spore ryby dla nich  zbiornik min 45-60L ,Glonojad to wielka ryba  dla niej min 112L,a i to mało.

 

Oświetlenie to dwie lampki ledowe po 6w

 

Za mało światła dołóż  3 lampkę ...a tak serio wiesz w ogóle ile masz obecnie lumenów/litr wody ? pewnie nie ale sporo za dużo .Jedna taka lampka spokojnie wystarczy ,druga wylatuje.

 

Nawoziłem zbiornik raz w tygodniu nawoże tetra planta min+dokupiłem planta activ aqua potas+planta activ fosfor,dawkowanie wszystkiego raz w tygodniu po podmianie wody,wedlóg instrukcji

 

 

PO co nawozisz zbiornik masz braki ? Jakie masz  parametry no3,po4,fe ?

Jakie masz rośliny ?

Czy po prostu lejesz aby lać bo masz takie nawozy ?

 

zero oznak wzrostu roslinnośći.Powoli brak mi sił

 

Jakie masz rośliny ? jakie podłoże (ziemia ogr,substrat,żwir,piach) ?

 

Powoli brak mi sił

 

Mi też  brak sił jak widzę takie dziwolągi jak  Twój zbiornik ,sorry  naprawdę nie chcę cię obrażać  .

 

Nast. razem jak bedziesz szukał pomocy to wysil się  nieco bardziej i podaj więcej podstawowych informacji  i załącz zdjęcia zbiornika to ułatwia w pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...